Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele

 74 min.

tytuł oryginalny:
Karsten og Petra blir bestevenner
gatunek:
familijny
reżyseria:
Arne Lindtner Næss
kraj produkcji:
Norwegia
rok produkcji:
2014
obsada:
Elias Søvold Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Markus Tønseth, Nora Amundsen
opis:

Jak zainteresować cztero- czy pięciolatka pełnometrażowym filmem? Jak sprawić, żeby pierwsza wizyta w kinie była dla Waszego dziecka prawdziwą, rodzinną przygodą? Zabierzcie swoich młodych kinomanów na film Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele będący ekranizacją bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

„Urokliwy film, który pięknie udowadnia, że kino dla kilkulatków nie musi być infantylne”


Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni.

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele to laureat głównej nagrody festiwalu Kino Dzieci – „Złotego Kwiatu Paproci” przyznanego przez Publiczność i Jury Dziennikarzy.

Maja Ostaszewska, aktorka:

„Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” jest wspaniałą okazją do oswojenia lęków związanych z pójściem do przedszkola, a dla rodziców dobrym pretekstem do rozmowy z dzieckiem. Spodobało mi się też, że „Kacper i Emma” przełamuje stereotypy: opowiada o przyjaźni chłopca i dziewczyny, pokazuje też, że szefem straży pożarnej może być kobieta.

kategoria wiekowa 4+