Jak ukraść psa?

 109 min.

reżyseria:
K. Sung-ho
kraj produkcji:
Korea Południowa
rok produkcji:
2014
napisy:
lektor
opis:

Od Dnia Dziecka w repertuarach wybranych kin studyjnych hit 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, czyli „Jak ukraść psa”. Wzruszająca i magiczna ekranizacja bestsellera z 2007 r. autorstwa amerykańskiej pisarki Barbary O’Connor.


Dom przepadł, rodzinna pizzeria upadła, a tata zniknął – życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami. Na dodatek musi mieszkać z mamą i młodszym bratem w niewielkiej furgonetce, ale sza! To tajemnica. Wie tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc – w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia – musi kupić dom i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Tylko skąd je wziąć? Najprościej byłoby oddać psa bogatemu właścicielowi i dostać za to nagrodę. Trzeba go najpierw uprowadzić. No to do dzieła!

Film zdobył liczne nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce: Kwiat Paproci – Nagrodę Dziennikarzy na 3. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, Nagrodę  Jury Międzynarodowego, Nagrodę Jury Dziecięcego i Nagrodę Jury Nauczycieli na 33. MFF Młodego Widza Ale Kino!

Kategoria wiekowa:     9+