Jak ojciec i syn | … i o mężczyznach

 120 min.

tytuł oryginalny:
Soshite chichi ni naru
gatunek:
dramat
reżyseria:
Hirokazu Kore-eda
kraj produkcji:
Japonia
rok produkcji:
2013
obsada:
Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki
napisy:
polskie
opis:

Najnowszy film Hirokazu Kore-edy, jednego z najlepszych współczesnych reżyserów. Zdobywca nagrody publiczności na festiwalu w San Sebastian, gdzie rywalizował z głośną „Grawitacją” i popularną komedią „Czas na miłość”.
Światowa premiera „Jak ojciec i syn” miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg przyznało mu swoją nagrodę. Film otrzymał także wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Twórcy „Jurassic Park” film spodobał się natomiast tak bardzo, że należąca do niego firma Dream Works kupiła prawa do amerykańskiego remake’a.
„Jak ojciec i syn” to niezwykły portret współczesnej rodziny, która dowiaduje się, że zaraz po porodzie zamieniono w szpitalu dzieci i ich syn nie jest ich biologicznym dzieckiem. Czy jednak więzi w rodzinie zależą tylko od więzów krwi?
„Przejmujący i inteligentny film. Sprytnie wodzący widza za nos, karząc mu wielokrotnie zmieniać opinię na temat bohaterów i ich decyzji” – pisała na Stopklatce.pl Karolina Pasternak po pokazie filmu w Cannes.