Hokus-pokus, Albercie Albertsonie

 75 min.

tytuł oryginalny:
Hokus pokus Albert Åberg
gatunek:
animacja, familijny
reżyseria:
T. Kove
kraj produkcji:
Norwegia
rok produkcji:
2013
napisy:
dubbing
opis:

To jest Albert Albertson. Lat sześć. Albert marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie? A więc hokus-pokus, Albercie Albertsonie…


Hokus-pokus, Albercie Albertsonie to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström. Pisarka i jednocześnie autorka ilustracji otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień. Przygody Alberta przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i rozeszły się w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami. Hokus-pokus… to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

Torill Kove (ur. 1958) – pisarka, reżyserka, animatorka i ilustratorka. Pochodzi z Norwegii, obecnie mieszka z Kanadzie. W 2000 roku jej film krótkometrażowy My Grandmother Ironed the Kingʼs Shirts był nominowany do Oscara. W 2007 roku statuetkę otrzymał jej kolejny krótki metraż – Duński poeta. Hokus-pokus, Albercie Albertsonie to jej debiut pełnometrażowy.

Kategoria wiekowa: 4+