Harry Potter i Kamień Filozoficzny

 167 min.

tytuł oryginalny:
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
gatunek:
familijny, przygodowy
reżyseria:
Chris Columbus
kraj produkcji:
USA, Wielka Brytania
rok produkcji:
2001
obsada:
Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris, Maggie Smith, Alan Rickman
napisy:
dubbing
opis:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to rewelacyjna adaptacja książkowego bestsellera J.K. Rowling. Pierwszy film z serii, która okazała się kulturowym fenomenem. Obraz w reżyserii Chrisa Columbusa jest przepiękną i wciągającą opowieścią o magii, przyjaźni i przygodzie.

W swoje jedenaste urodziny Harry Potter odkrywa, że jest czarodziejem. Chłopiec otrzymuje szansę nauki w prestiżowej szkole dla czarodziejów z internatem, która istnieje w królestwie magii i fantazji. W Hogwarcie Harry szybko poznaje dwójkę swoich nowych przyjaciół – Rona i Hermionę. Pod okiem surowych, ale dobrych nauczycieli poznaje nowe zaklęcia i wgłębia się w tajniki magii. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego Kamienia Filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to produkcja, obok której nie można przejść obojętnie, głównie ze względu na niesamowitą historię, która skutecznie wciąga w czarodziejski świat, wspaniałą scenografię oraz przekonującą grę młodych aktorów. Film zdobył trzy nominacje do Oscara – za scenografię, kostiumy i muzykę oryginalną.

Po filmie pokażemy rocznicowy materiał specjalny Magical Movie Mode.