Hardkor Disko premiera | koncert Slutocasters

 130 min.

gatunek:
dramat
reżyseria:
Krzysztof Skonieczny
rok produkcji:
2013
obsada:
Marcin Kowalczyk, Jaśmina Polak, Agnieszka Wosińska, Janusz Chabior
opis:

4 kwietnia w Kinie AMOK odbędzie się premierowy pokaz filmu Krzysztofa Skoniecznego „Hardkor Disko”. Przed seansem wystąpią współtwórcy ścieżki dźwiękowej – zespół Slutocasters. Film jest swoistą tragedią klasyczną, zamkniętą w uniwersalnej przestrzeni miejskiej. Bazuje na kontrastach estetycznych i stylistycznych. Zespół Slutocaster, który współtworzy przestrzeń muzyczną filmu, wykorzystuje sporą dawkę energii opatrzoną w nieokiełznaną formułę stylistyki electro punk.

HARDKOR DISKO

„Hardkor Disko” to debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko, czy hitu Jamala – „Defto.” W roli głównej Marcin Kowalczyk (rola Magika w filmie „Jesteś Bogiem”), jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia…

SLUTOCASTERS

wokal – Maciej Wachowiak
gitara basowa – Radek Rutkowski
sample – Łukasz Trzciński

Zespół Slutocasters powstał w maju 2009. Założeniem było połączenie syntezatorowego brzmienia z punkowo-nowofalowymi wokalami w prostej, nieprzekombinowanej formie. Z biegiem czasu w produkcjach zespołu zaczęły pojawiać się też motywy zakorzenione w muzyce rockabilly, wave, disco, synth-pop. Te pełne antagonizmów produkcje wypełnia wokal i bas które łączą je w niepokojącą całość podczas występów LIVE. Slutocasters to zdecydowanie muzyka do odbioru na żywo.

Zespół koncertował m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Ostravie, Rumunii, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi, mając na koncie ponad 100 koncertów w ciągu 4 lat aktywnej działalności. Utwory „Lilith” i „Lesson” trafiły do debiutanckiego filmu Krzysztofa Skoniecznego pt „HARDKOR DISKO”. Teledysk „Monkey Monkey” został nominowany do Yach Film Fest.