Hans Zimmer | koncert z Pragi 2017

 140 min.

tytuł oryginalny:
Hans Zimmer: Live in Prague
gatunek:
koncert
reżyseria:
Tim Van Someren
kraj produkcji:
Wielka Brytania
rok produkcji:
2017
opis:

Hans Zimmer to obecnie najbardziej pożądany i innowacyjny kompozytor muzyki filmowej w Hollywood, który ma w swoim dorobku ścieżki dźwiękowe do ponad 120 filmów. Urodzony w Niemczech artysta skomponował muzykę do takich światowych hitów, jak Incepcja, Interstellar, Mroczny Rycerz, Trylogia Władca Pierścieni, Gladiator, Zniewolony, Król Lew, Piraci z Karaibów, Spiderman, Cienka czerwona linia, Kod Da Vinci, Mission Impossible, Sherlock Holmes, Thelma i Louise, Karmazynowy przypływ, Rain Man i wielu innych.

Podczas trasy koncertowej 2017, 20 osobowa orkiestra studyjna Hansa, z którą nagrywa swoje wielokrotnie nagradzane produkcje muzyczne, pojawi się na scenie w towarzystwie Lebo M, słynącego ze swojego niezwykłego wokalu, wykorzystanego do kompozycji Hansa w filmie Król Lew Disneya, a także razem z wspaniałą orkiestrą i chórem. Hans Zimmer, wraz z pojawiającymi się na scenie ponad 70 osobami to niezwykle spektakularne wydarzenie, zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie. Tego nie można przegapić!

Pomysł trasy koncertowej 2017 przyszedł po ogromnym sukcesie koncertów granych w 2016 roku w całej Europie. Momentalnie wyprzedane bilety oraz uznanie krytyki i publiczności były dowodem na ten sukces. Jeszcze bardziej szczególnymi uczyniła je obecność dwóch, stale współpracujących z muzykiem, gitarzystów: Johnny’ego Marra i Pharrella Williamsa.

Trasie Hansa Zimmera w 2017 roku towarzyszyły spektakularne efekty wizualne zaprojektowane przez słynnego na świecie projektanta oświetleniowego Marca Brickmana. Marc współpracował z wieloma artystami, od Pink Floyd, przez Nine Inch Nails, aż po Barbrę Streisand, jest również odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Yorku. To sprawiło, że koncerty Hansa Zimmera wywołały tylko dźwiękowe, ale i wzrokowe zachwyty.