Gra wojenna

 87 min.

tytuł oryginalny:
Krig
gatunek:
familijny
reżyseria:
Goran Kapetanovic
kraj produkcji:
Szwecja
rok produkcji:
2017
obsada:
Loke Hellberg (Malte), Alfred Kolgjini (Fritz), Knut Körsell (William), Meja Björkefall (Mira), Esmeralda Brandt Kinberg (Tina), Milan Dragisic (Lärare)
opis:

FESTIWAL KINO W TRAMPKACH W DRODZE

Filmy były prezentowane podczas Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach 2018 w Warszawie, gdzie spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widzów. Prezentowane obrazy to kino tworzone przede wszystkim z myślą o dorastających młodych ludziach. Pokazuje bliskie im tematy, współczesne historie rówieśników…


Jedenastoletni Malte od dawna interesuje się sztuką wojenną i spędza czas na studiowaniu strategii bitew i kampanii. Po przeprowadzce do nowej dzielnicy chłopak trafia w sam środek konfliktu między dwiema bandami dzieci, których przywódcy walczą o panowanie na całym osiedlu. Chcąc określić swoje miejsce w nowym środowisku, Malte gorliwie zaczyna stosować swoją wiedzę w praktyce. Niespodziewanie konflikt wkracza na zupełnie inne tory i przestaje być tylko dziecięcą zabawą. Czy Malte zdoła powstrzymać uczestników wojny podwórkowej? 

  • Wyróżnienie SKSiL – Kino w Trampkach 2018
  • kategoria wiekowa: 10+
  • film z lektorem