Gloria

 110 min.

gatunek:
dramat
reżyseria:
Sebastián Lelio
kraj produkcji:
Hiszpania/Chile
rok produkcji:
2014
obsada:
Paulina García, Sergio Hernández
napisy:
polskie
opis:

Gloria to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn.


Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo. Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia. Fenomenalnie przyjmowana na festiwalach filmowych, Gloria podbija serca widzów w każdym wieku.


Od reżysera:
„Pisanie scenariusza „Glorii“ było dla mnie próbą odpowiedzi na pytanie, czy może powstać film o kobietach z pokolenia mojej mamy i jak taki film mógłby wyglądać. Chciałem zajrzeć w głąb starszego pokolenia i przekonać się, czy nie jest mi bliższe, niż mogłoby się wydawać. Spróbowałem przenieść się na pozornie odległą planetą i przekonać, jak wygląda na niej życie. Uważam, że jest coś wzruszającego w niespełna sześćdziesięcioletnich kobietach uparcie szukających swojego miejsca w świecie, jaki nie traktuje ich przychylnie.” Sebastián Lelio

  • Nagrody: Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki oraz Nagroda Jury Ekumenicznego na MFF w Berlinie 2013.