Gdyńska szkoła filmowa – the best of vol. 1

 105 min.

gatunek:
krótki metraż
kraj produkcji:
Polska
opis:

DZIEŃ BABCI (2015)
reż. Miłosz Sakowski, 30 min.
wyk. Anna Dymna, Łukasz Simlat, Mateusz Nędza

Zdobywca 28 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i zagranicą. Jeden z głównych bohaterów, Tomek, wyłudza od starszej pani pieniądze metodą “na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowi układ. Chłopak dostanie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić, czy kobieta ma opiekę rodziny.KONIEC WIDZENIA (2017)
reż. Grzegorz Mołda, 15 min.
wyk. Janusz Chrząstowski, Eryk Kulm, Maciej Wizner

Nominowany do Złotej Palmy w Konkursie filmów krótkometrażowych na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes. Historia Marty pracującej w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Matra z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.MATKA (2013)
reż. Łukasz Ostalski, 30 min.
wyk. Danuta Stenka, Magdalenia Czerwińska, Rafał Fudalej

Nagrodzona wieloma nagrodami, z fenomenalną tytułową rolą Danuty Stenki. Małgorzata – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn, narkoman, potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.MIĘDZY NAMI (2017)
reż. Maciej Miller, 30 min

Przejmujący dokument o parze dwudziestolatków spodziewających się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.