Future Shorts Spring 2014

 90 min.

gatunek:
krótki metraż
reżyseria:
różni
rok produkcji:
2012
obsada:
różni
napisy:
polskie
opis:

Zapraszamy na nową, wiosenną odsłonę największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych! Future Shorts Spring Season 2014 nadchodzi, a wraz z nim najlepsza selekcja shortów z Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji, Jemenu i Irlandii! Future Shorts Spring Season to podróż przez siedem fantastycznych krótkich metraży, wśród których znalazły się 3 komedie, dokument, animacja i dramat.

Program: 


TOOTY’S WEDDING Fred Casella / Wielka Brytania / 2011 / 19’
Podczas weselnego weekendu związek młodej pary w komiczny sposób przemienia się w kryzys…

INTO THE MIDDLE OF NOWHERE Anna Frances Ewert / Wielka Brytania / 2011 / 15’ Film w uroczy sposób ukazuje cud dzieciństwa na przykładzie dziecka, które poprzez zabawę i wyobraźnię odkrywa i poznaje granice rzeczywistości.


THE CAPTAIN Nash Edgerton / Australia / 2013 / 6’ Pilot budzi się we wraku po katastrofie samolotu i z ogromnym bólem głowy zostaje skonfrontowany z konsekwencjami tego, co się wydarzyło.

To jest przykładowy tekst. Kliknij tutaj, aby go zmienić..

SVAMP (FUNGUS) Charlotta Miller / Szwecja / 2011 / 8’ Katrin siedzi apatycznie w swoim zabałaganionym mieszkaniu po tym, jak zerwał z nią chłopak podczas gdy starsza kobieta, której właśnie zmarł mąż, lamentuje i rozpacza na zewnątrz. Dotknięta silnymi emocjami Katrin postanawia rozprawić się z byłym partnerem.


THE BIG HOUSE Musa Syeed / Jemen / 2013 / 5’ Kiedy młody Jemeńczyk znajduje klucz do pustej posiadłości na końcu ulicy, puszcza wodzę fantazji, która zamienia tytułowy duży dom w teatr wyobraźni.

FEAR OF FLYING Conor Finnegan / Ireland / 2013 / 9’ Dougal jest małym ptaszkiem, który boi się latać. W nocy zmaga się z prześladującym go koszmarem, za dnia natomiast za wszelką cenę stara się uniknąć stawienia czoła swoim lękom. Gdy nadchodzi ciężka zima, Dougal musi udać się na południe. Tylko jak?


JONAH Kibwe Tavares / Wielka Brytania / 2012 / 17’ Mieszkający na plażach Zanzibaru Mbwana, tworzy mit, który przekształca jego małe miasto w turystyczny hot-spot. Ale kiedy rzeczywistość okazuje się być daleka od jego marzeń wyrusza, by zniszczyć miasto – a może też samego siebie?