Franz Vitzthum,Miriam Feuersinger z zespołem

  min.

gatunek:
koncert
opis:

Miriam Feuersinger – austriacka sopranistka, absolwentka Konserwatorium w Feldkirch (Austria) oraz Akademii Muzycznej w Bazylei (w klasie Kurta Widmera). Miriam Feuersinger specjalizuje się w muzyce J.S. Bacha oraz w barokowej i klasycznej muzyce sakralnej. Występowała u boku znamienitych artystów tj.  Andrew Parrott, Rudolf Lutz czy Alois Kochas jak również współpracowała z licznymi grupami barokowymi, np. Capriccio Basel, La Cetra oraz Les Cornets Noirs. Daje regularne występy podczas uznanych europejskich festiwali muzycznych.

Franz Vitzthum – niemiecki kontratenor, specjalizujący się w muzyce barokowej. Jako chłopiec wsytępował w słynnym chórze chłopięcym Regensburger Domspatzen a także studiował z Kai Wessel w Musikhochschule Köln. Jest członkiem zespołu artystycznego Teatru Miejskiego w Karlsruhe oraz kwartetu wokalnego Stimmwerck.

Założona w 2006 roku orkiestra Capricornus Consort Basel czerpie swoje inspiracje w okresie, w którym tworzył jej patron  Samuel Capricornus (1628-1665) oraz jego współcześni. Zespół wykonuje rzadkie, solowe dzieła artystów barokowych.  Skrzypek, dyrektor artystyczny i założyciel orkiestry  Péter Barczi zdołał zebrać do wspólnej pracy artystycznej znakomitych muzyków europejskich. Capricornus Consort Basel  jest stałym bywalcem festiwali muzycznych w całej Europie.

Artyści wystąpią w programie „Christoph Graupner: Duo-Kantaten”:

Miriam Feuersinger – Sopran
Franz Vitzthum – kontratenor

Capricornus Consort Basel w składzie: Peter Barczi, Eva Borhi, Matthias Jäggi, Daniel Rosin David Blunden,
Julian Behr.