Festiwalowy poranek z O!PLA

 37 min.

tytuł oryginalny:
Agatka i mydło, Na basenie, Duże i małe, Szczęśliwa kurka, Potworny bałagan
gatunek:
animacja
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2015
opis:

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

Tym razem na poranku będziemy mieli nie jednego, a ponad 300 gości specjalnych. Naszymi gośćmi będziecie Wy, czyli największe w Polsce Jury Festiwalowe, złożone z najwspanialszej na świecie publiczności porankowej.

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, wspólnie z dziećmi z prawie 40 miejscowości, wybierzemy najlepszą animowaną bajkę minionego roku. Sala kinowa na czas poranka zamieni się w prawdziwe studio festiwalowe. Projekcję otworzy PIOTR KARDAS – twórca i główny organizator Festiwalu O!PLA.

Będą konkursy i zabawy. Zanim zagłosujemy sprawdzimy co wiecie o klasycznych polskich bajkach, takich jak Bolek i Lolek, Reksio… Bo przecież od nich wszystko się zaczęło.

Pokaz w naszym kinie jeszcze z dwóch powodów będzie wyjątkowy. Będzie to pierwszy, otwierający Festiwal, pokaz w Polsce. Po drugie; tym pokazem filmowych nowości (nowalijek) przywitamy astronomiczną wiosnę.


Wśród dzieci, które wezmą udział w głosowaniu  rozlosujemy 15 upominków ufundowanych m.in. przez firmę TISSOTOYS.Na poranku pokażemy II blok animacji – TERAZ PRZEDSZKOLAKI! Szczegółowe opisy bajek oraz sylwetki reżyserów można znaleźć tutaj.

AGATKA: AGATKA I MYDŁO (2015, 10’), Andrzej Kukuła (Serafiński Studio)PRZEDSZKOLAKI: NA BASENIE (2014, 4’), Piotr Furmankiewicz (FUMI Studio, J&P Studio Gra-fiki Filmowej) 

ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE (2015, 7’40”), Wiesław Zięba (EGoFILM)SZCZĘŚLIWA KURKA (2015, 4’38”), Marcin Skorek & Dzieci (Kino Szkoła/Włoszczowskie Stu-dio Filmów Animowanych im. Teresy Ostrowskiej)PAMIĘTNIK FLORKI 2: POTWORNY BAŁAGAN (2015, 11’), Piotr Rogowski (ANIMA-POL)