Fan | Wielka majówka

 116 min.

gatunek:
film muzyczny
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
1981
opis:

Fan
reż. Wojciech Maciejewski | 1987 | 30 min.

Dokument o szefie jednego z fanklubów Maanamu.


Wielka majówka
reż. Krzysztof Rogulski | 1981 | 86 min
wyk. Zbigniew Zamachowski

Komedia muzyczno-przygodowa. Kilkunastoletni Rysiek, ucieka z zakładu opiekuńczego. Niestety, jego ojciec – niezdolny po śmierci żony sam utrzymywać syna – nakazuje mu powrót do placówki. Chłopiec wybiera wolność. Wkrótce głodny i bez pieniędzy włamuje się do willi, by pod nieobecność właścicieli skorzystać z ich spiżarni. W lodówce obok żywności znajduje plastikową torbę pełną banknotów. Teraz już bez przeszkód może wyruszyć do Warszawy.
Zagubiony na Dworcu Centralnym spotyka o kilka lat starszego Julka, drobnego hochsztaplera, przedstawiającego się jako urlopowany marynarz, który – wcale nie bezinteresownie – postanawia dopomóc uciekinierowi w załatwieniu noclegu.
Tymczasem właściciel willi wyjawia milicji wysokość skradzionej sumy – ponad milion złotych uzyskanych w sposób daleki od legalności. Po wielu perypetiach i przebytych przeszkodach, na końcu na bohaterów filmu czekają „Maanam” i… żyrafa.
Niewątpliwą atrakcją filmu jest udział zespołu „Maanam”. Ścieżkę dźwiękową skomponował Marek Jackowski, a Kora zaśpiewała pięć piosenek – „Moja miłość jest szalona”, „Stoję, czuję się świetnie”, „Och ten Hollywood”, „Tango Domy Centrum” i „Oddech szczura”.