Dziecięcy Salonik Filmowy z WIKINGIEM TAPPIM

 44 min.

tytuł oryginalny:
Wiking Tapi
gatunek:
animacja
produkcja:
EGoFILM
reżyseria:
Andrzej Piotr Morawski
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2018
napisy:
wiek: 4+
opis:

We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie my wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.


Serial „Wiking Tappi” powstał na podstawie ukochanych przez dzieci książek autorstwa Marcina Mortki zilustrowanych przez Martę Kurczewską.  Premiera ,,Wikinga Tappiego” odbyła się podczas festiwalu Kino Dzieci i okazała się ogromnym sukcesem.


Zobaczycie cztery premierowe odcinki: Zamieszanie z zimowymi zapasami, Opowieść Gawędziarza, W obronie przed śnieżycą, Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha.

Bohaterom „Wikinga Tappiego”, swoich niepowtarzalnych głosów użyczyli między innymi Piotr Fronczewski (Wiking Tappi), Antoni Pawlicki (Chichotek) oraz Elżbieta Kijowska (narrator).


Naszym gościem będzie MARCIN MORTKA – autor książek oraz scenarzysta serialu o dobrodusznym wikingu.


Gawędziarz, marzyciel i pracoholik w jednym – rzadko kiedy udaje mu się przetrwać dzień bez napisania choć strony czegokolwiek. Pasjonat średniowiecznych krucjat, wielkich żaglowców epoki napoleońskiej i skandynawskich nastrojów, uwielbia kawę, podróżowanie oraz spokój pod każdą postacią. Jego największym skarbem jest rodzina. Nie znosi spieszenia się, uwielbia zapach wiatru i chciałby móc przesiedzieć każdą noc z książką. Na czas lata tradycyjnie staje się hobbitem – grzebie w ogródku, chodzi na bosaka, dużo je i starannie wystrzega się wszelkich przygód. Marzy o tym, by kiedyś napisać bajkę idealną, albo chociaż zostać kimś takim jak Tappi z Szepczącego Lasu.


Nie macie jeszcze ksiązki o przygodach Tappiego? A może chcecie powiększyć swoją kolekcję?

Książki w promocyjnej cenie będzie można również nabyć na poranku, dzięki KAWKA Księgarnia Antykwariat Kawiarnia.