Dziecięcy Salonik Filmowy z WIELKIM ZŁYM LISEM

 80 min.

tytuł oryginalny:
Le grand méchant Renard et autres contes...
gatunek:
komedia, animacja
reżyseria:
Benjamin Renner, Patrick Imbert
kraj produkcji:
Belgia/Francja
rok produkcji:
2017
napisy:
lektor
opis:

Nim rozpoczniemy przygodę z bohaterami filmu, poćwiczymy bardzo przydatne umiejętności. Bo przecież nigdy nie wiecie, kiedy trzeba będzie wyręczyć krnąbrnego bociana w dostarczeniu niemowlęcia, chronić bezbronne pisklęta, albo uczynić wszystko, by zachować magię Świąt. Jak nic w takich sytuacjach sprawdzą się kuglarskie sztuczki. W ich opanowaniu pomogą animatorzy, którzy w pedagogice cyrku, wrzuconej w formę roześmianych igraszek, czują się jak lis w kurniku!

W krainę dobrego humoru przeniosą Was Bozen Dynga i Hapijama Fun Art. Bozeńskie gry, zabawy i cyrkowe harce z pewnością rozchmurzą jesienne niebo i Wasze buzie.

od godz. 10.20 w holu kina


WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI

Twórcy nominowanego do Oscara filmu Ernest i Celestyna tym razem zabierają nas na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielskiej ciszy i spokoju, czeka tam za to galeria barwnych, wzruszających postaci i potężna dawka humoru. Kaczka i Królik pomagają bocianowi ze złamanym skrzydłem dostarczyć niemowlę, a następnie ruszają na ratunek Św. Mikołajowi uwięzionemu w obrazie wiszącym na ścianie gospodarstwa. Niezdarny Lis z miernym skutkiem próbuje pożreć Kurę.  Ten film to zabawna, ciepła i pięknie zanimowana (ręcznie!) propozycja dla młodych widzów.                                                                                                                         Animacja dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszego filmu dla dzieci (Warszawski Festiwal Filmowy, MFFMW „Ale Kino!”) oraz Cezara dla najlepszego filmu animowanego.

wiek: 6+


Film o wielkim (i wcale nie takim złym) lisie i jego przyjaciołach to wielkie święto dziecięcej wyobraźni, której przecież nigdy – szczególnie jesienią – za wiele!