Dziecięcy Salonik Filmowy z Michałem Rusinkiem

 36 min.

tytuł oryginalny:
Wierszyki domowe, Kacperiada
gatunek:
animacja
reżyseria:
Robert Turło, Mikołaj Pilchowski, Jakub Tarkowski, Michał Śledziński
rok produkcji:
2016
napisy:
dubbing
opis:

19 lutego gościem specjalnym Dziecięcego Salonika Filmowego będzie Michał Rusinek. Dorośli znają go jako tłumacza, pisarza i wieloletniego sekretarza Wisławy Szymborskiej. Dla dzieci jest po prostu tym panem, który pisze im zabawne i mądre wierszyki. W czasie spotkania z Michałem Rusinkiem nie zabraknie więc zabawy słowem. Najmłodsi spróbują swoich sił w układaniu wierszyków i budowaniu opowiadania. Będzie też okazja by na ekranie zobaczyć Wierszyki domowe – unikalny cykl bajek, który powstał na podstawie książki autorstwa naszego wyjątkowego gościa.

Zapraszamy dzieci (i nie tylko) od lat 5!


WIERSZYKI DOMOWE

Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?
Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz. Zabawne filmy, zrealizowane według książki Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek, przedstawiają młodemu widzowi pospolite przedmioty i miejsca związane z domem i życiem czteroosobowej rodziny. Przygodową akcję, podzieloną na części–rozdziały poświęcone różnym domowym przedmiotom codziennego użytku, ubarwia zabawa nad różnym znaczeniem słów.


 KACPERIADA

Uroczy serial na podstawie uwielbinego przez dzieci bestsellera Grzegorza Kasdepke. Pokażemy 2 odcinki; Takie buty, Prawie prawda.