Dziecięcy Salonik Filmowy z Agatą Buzek

 52 min.

gatunek:
animacja
reżyseria:
Jan Lachauer, Max Lang/Uwe Heidschötter, Johannes Weiland
kraj produkcji:
Wlk. Brytania
rok produkcji:
2011
opis:

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci na Wielki Finał Dziecięcego Saloniku Filmowego, którego gwiazdą będzie Agata Buzek. Znana aktorka i modelka przeczyta ulubione bajki swojego dzieciństwa.


W ramach finału obejrzymy oscarowe animacje:

Miejsce na miotle

Animacja komputerowa oparta na książce Julii Danaldson zachwyca stroną wizualną, wielością barw i plejadą niezwykłych postaci. Mądra i niezwykle zabawna historia o sile przyjaźni, pomocy i wspólnym działaniu.

Czarownica podróżuje na miotle wraz ze swoim kotem. Gubi po drodze przedmioty, które pomagają jej zebrać spotkane zwierzęta. W zamian za pomoc czarownica proponuje im miejsce na miotle. Pod wpływem ciężaru miotła łamie się w powietrzu. Na domiar złego za bohaterami podąża złowrogi smok.

Nagrody:

  • 2014: nominacja do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany 
  • 2014: nominacja do nagrody Annie w kategorii najlepsza animowana produkcja specjalna

  • sugerowana kategoria wiekowa: 4+

Mały Gruffalo

Oparta na bestsellerowej książce Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera historia o relacjach między rodzicami i dziećmi, o budowaniu niezależności i przyzwoleniu na niesforność i popełnianie błędów, które są elementem dorastania.

Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec swoją latorośl przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego bardzo chce wyruszyć. Opowiada mu  historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po tajemniczym lesie.


  • sugerowana kategoria wiekowa: 4+

Dodatkową atrakcją w holu kina będą „gruffalowe stwory balonowe”, czyli inspirowane postaciami z obydwu bajek modele balonowe. Zapraszamy od 10.30