Ślimak i wieloryb

 45 min.

gatunek:
animacja
produkcja:
kategoria wiekowa: 4+
reżyseria:
Max Lang, Daniel Snaddon i inni
kraj produkcji:
Wlk. Brytania, Francja, Niemcy
rok produkcji:
2019
napisy:
lektor
opis:

„I see trees of green, red roses too
I see them bloom for me and you
And I think to myself, what a wonderful world

Louis Armstrong

Warto o tym pamiętać!

A gdyby na chwilkę „dopadły” was wątpliwości, zobaczcie rodzinnie nasze filmy krótkie i przeżyjcie niezwykłe przygody z ich bohaterami.

ŚLIMAK I WIELORYB
reż. Max Lang, Daniel Snaddon | Wielka Brytania 2019| lektor | 26`

Film zrealizowany przez twórców znanych już dzieciom animacji, na podstawie książek Julii Donaldson i Axla Schefflera, m.in. „Gruffalo”, „Mały Gruffalo” czy „Pan Patyk”. Zapierająca dech w piersiach opowieść o realizowaniu marzeń, niezwykłej przyjaźni i wielkiej mocy, jaką ma w sobie nawet najmniejsza istota na świecie.

Pewien morski ślimak zamarzył o podróży w świat. Wkrótce przekonuje się, że marzenia mają wielką moc – zjawia się ogromny wieloryb, który zaprasza go na niesamowitą przygodę, pełną niezapomnianych widoków i wrażeń. Ostatecznie staje się coś nieprzewidzianego: wieloryb zostaje wyrzucony na brzeg i nie może wrócić do morza. Czy małemu ślimakowi, którego nikt nie zauważa, uda się ocalić towarzysza?

W oryginalnej wersji językowej ślimakowi głosu użyczyła aktorka Sally Hawkins.

Poznacie również smakowite Ciasteczko, które ucieka z talerza, Tygryska głodomorka, gotującą przysmaki Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją „myszką”.

Nie jestem myszką, Wielka Brytania 2015, 2 min

Ośmiornica, Niemcy 2015, 4 min

Tygrysek, Niemcy 2015, 4 min

Uciekające ciastko, Francja 2015, 8 min

 

Za życzliwość i pomoc w realizacji seansu dziękujemy serdecznie; Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty oraz Magic Light Pictures.