Dziecięcy Salonik Filmowy / Opowiem Wam film

 27 min.

tytuł oryginalny:
Pan Patyk / Stick Man
gatunek:
animacja
reżyseria:
Jeroen Jaspaert, Daniel Snaddon
kraj produkcji:
Wielka Brytania
rok produkcji:
2015
napisy:
lektor
opis:

Jak pachnie film? Jakie faktury towarzyszą głównym bohaterom oglądanej historii? Jak smakują poszczególne kadry?

Uczestnicy poranka zajmą się wszystkim tym, co poza obrazem i dźwiękiem ukryte jest w filmie Zajmą się wszystkimi zmysłami świata po to, by odbierać filmy w technologii 99D, czyli w technologii własnej wyobraźni. Będą zabawy, będzie opowieść, a jako zwieńczenie, będzie także Patyk, „Pan Patyk”.


Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz, animator kultury, autor bloga basnienawarsztacie.pl. Jego głównym narzędziem pracy są słowa, dzięki którym przenosi uczestników w miejsca, gdzie wzrok nie sięga. Charyzmatyczny, obdarzony niekonwencjonalnym poczuciem humoru prowadzący potrafi oczarować tak dzieci, jak i rodziców. Laureat nagrody specjalnej im. Astrid Lindgren za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży i dwóch statuetek Słoneczniki. Prywatnie fan musicali.


Spotkanie jest adresowane do dzieci w wieku: 5-9 lat wraz z rodzicami.

Czas trwania (warsztaty + projekcja bajki) – 90 minut

Bilety: 10 zł

Na poranek obowiązują zapisy: tel. 32 238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl       (liczba miejsc ograniczona)PAN PATYK

Urocza, kolorowa animacja na podstawie książki Julii Donaldson – autorki kochanek przez dzieci serii  Gruffalo oraz Miejsce na miotle

Pan Patyk nie jest zwykłym patykiem, choć wszyscy go z takim mylą. Ma piękny dom w drzewie, jest ojcem rodziny, ma żonę – Panią Patykową. Gdy pewnego dnia znów ktoś w wyniku nieporozumienia bierze go za zwykły patyk, bohater niebezpiecznie oddala się od domu. Znalezienie drogi powrotnej może okazać się niemożliwe. Co stanie się z jego rodziną? Czy Panu Patykowi uda się wrócić?