Czarodziejski Dzień Dziecka | Zakończenie Dziecięcego Saloniku Filmowego

  min.

rok produkcji:
2014
opis:

W Dniu Dziecka zapraszamy w podróż do zaczarowanej krainy Oz. Na początku drogi spotkacie postaci z różnych zakątków wyobraźni, które przygotowały dla was niespodzianki. Zaprowadzą was także do Szmaragdowego Grodu gdzie oprócz filmowej przygody czekać będzie Wielki Czarnoksiężnik, który da popis sztuki magicznej.

W PROGRAMIE:

  • Wielki Czarodziej Tomasz Kabis – iluzjonista, finalista programu Mam Talent
  • Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki – film animowany
  • Magiczna złota droga – bajkowe niespodzianki w holu kina
  • Zakończenie Dziecięcego Saloniku Filmowego – wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom

CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI
USA 2013 (88’), reż. Will Finn, scen. Adam Balsam, Randi Barnes, wyst. Anna Cieślak, Cezary Żak, Jarosław Boberek i Kabaret Ani Mru-Mru

Twórcy obsypanych Oscarami klasyków ze studia Walta Disneya: „Król Lew”, „Piękna i Bestia”, „Pocahontas” i „Mała Syrenka” zapraszają na fantastyczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia!


„Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to stworzona za 70 milionów dolarów kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. W oryginalnej wersji filmu bohaterom głosów użyczyła plejada hollywoodzkich sław, natomiast w polskiej wersji zastępują ich m.in.: Anna Cieślak, Cezary Żak, Jarosław Boberek i Kabaret Ani Mru-Mru. Muzykę do „Czarnoksiężnika” skomponował zaś sam Bryan Adams, trzykrotnie nominowany do Oscara!

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze i zmierzy się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

WIELKI CZARODZIEJ – ARTYSTA ILUZJI – TOMASZ KABIS


Swoje umiejętności i duże doświadczenie sceniczne łączy z odrobiną niepowagi i subtelnym poczuciem humoru. Jego spektakl zawsze zmierza – nierzadko przy salwach śmiechu – do błyskotliwego finału. Tomaszowi udało się dotrzeć aż do finału programu „Mam talent”, gdzie musiał stawić czoła prawdziwym sceptykom.

Tomasz Kabis jest także stałym współpracownikiem fundacji „Mam Marzenie”.