Cyganeria

 205 min.

tytuł oryginalny:
La Boheme
gatunek:
Opera
reżyseria:
Stefano Ranzani
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2014
obsada:
Anita Hartig (Mimì), Susanna Phillips (Musetta), Vittorio Grigolo (Rudolf), Massimo Cavalletti (Marceli), Patrick Carfizzi (Schaunard), Oren Gradus (Colline), Donald Maxwell (Benoit/Alcindoro)
napisy:
polskie
opis:

Wspaniała obsada młodych gwiazd w klasycznej produkcji w reżyserii Franco Zeffirellego, najczęściej grywanej inscenizacji na scenie Met. Vittorio Grigolo z całą pasją wcieli się w młodego poetę, rumuńska sopranistka, Anita Hartig, stanie się delikatną, zakochaną Mimi, a Susana Philips zaśpiewa nieustannie flirtującą Musettę. To opowieść o miłości, niezrozumieniu i młodości, która rządzi się swoimi prawami, a żeby wszystko nabrało pikanterii, akcja toczy się wśród młodych artystów.

Z ostatniej chwili:

w najbliższą sobotę (05.04) kolejna transmisja z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”. Kierownictwo nowojorskiego teatru przewiduje, że podczas sobotniego przekazu LIVE na międzynarodowej widowni zasiądzie 15-milionowy widz. Tym razem obejrzymy „Cyganerię” G. Pucciniego – w Met operę graną najczęściej. Od 1900 roku do dziś pokazano ją tam ponad 1.200 razy. W sobotę zostanie wykonana po raz 1.256.

w najbliższą sobotę (05.04) kolejna transmisja z cyklu „The Metropolitan
Opera: Live in HD”. Kierownictwo nowojorskiego teatru przewiduje, że
podczas sobotniego przekazu LIVE na międzynarodowej widowni zasiądzie
15-milionowy widz. Tym razem obejrzymy „Cyganerię” G. Pucciniego – w Met
operę graną najczęściej. Od 1900 roku do dziś pokazano ją tam ponad
1.200 razy. W sobotę zostanie wykonana po raz 1.256.