Co nas kręci? | specjalny seans motocyklowy

 90 min.

tytuł oryginalny:
Why we ride?
gatunek:
dokumentalny
reżyseria:
Bryan H. Carroll
rok produkcji:
2013
napisy:
polskie
opis:

Zapraszamy na specjalny seans motocyklowy filmu „Co nas kręci?”. Poza filmem o niezwykłej pasji fascynatów jednośladów, na naszej scenie odbędzie się inscenizacja wypadku motocyklowego wraz z pokazem pierwszej pomocy. Spotkamy się także z przedstawicielami śląskich klubów motocyklowych WRM MC oraz Fire Birds MC. Przed wydarzeniem, na zewnątrz kina, będzie można podziwiać maszyny, na których zawitają do nas motocykliści.


CO NAS KRĘCI?
Z filmu wyłania się niezwykła pasja zwykłych ludzi. Siła dokumentu tkwi w wywiadach z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek oraz zawodowcami jak Kenny Rogers (pierwszy Amerykanin na podium Moto GP), Jason DiSalvo (zwycięzca Daytony) czy Keith Code (twórca California Superbike School). Przekonamy się, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego – bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn – niezwykłą przyjemność. Dowiemy się także o pierwszych cafe racerach, a także o Edzie Krentzu – zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. – wyprzedzającym dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool”. Wszyscy występujący w filmie fascynaci jednośladów tworzą wspólną opowieść, która odpowiada na pytanie: „co nas kręci?”.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KLUBÓW MOTOCYKLOWYCH


POKAZ PIERWSZEJ POMOCY – PRZEPROWADZENIE INSCENIZACJI WYPADKU MOTOCYKLOWEGO – MedRes we współpracy z MotoRad

Firma MedRes prowadzi działalność szkoleniową z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa (kursy, szkolenia, pokazy, symulacje). Jest również producentem w pełni polskich produktów – apteczek (w tym motocyklowych) oraz innych toreb medycznych.

www.medres.pl


MotoRat powstał, aby szkolić świadomych kierowców. Uczą tego co potrzebne, by przeżyć na drodze. Uczą jeździć – a nie tylko „zdawać egzamin”, ratować życie – a nie tylko „umiejętnie wzywać pomoc”, doskonalą technikę jazdy, dbają o kulturę jazdy, prawa motocyklistów na drodze, budują obraz i wizerunek środowiska motocyklowego.

www.motorat.pl