Co jest grane Davis? | koncert Mariusza Goli

 140 min.

gatunek:
komedia muzyczna
reżyseria:
Ethan i Joel Coen
rok produkcji:
2013
obsada:
Oscar Isaac, Carey Mulligan, John Goodman, Justin Timberlake
napisy:
polskie
opis:

Koncert Mariusza Goli

Pokaz specjalny filmu „Co jest grane Davis?” zaczniemy od akcentu muzycznego, bowiem na naszej scenie wystąpi Mariusz Goli – artysta znany i nieznany. Od kilku lat wzbogaca przestrzeń miast w których występuje i pomimo sporego zainteresowania jego muzyką, nie dba specjalnie o rozgłos.

Film „Co jest grane Davis?”

Najnowsze dzieło Braci Coenów, to zdaniem Polityki film, chociaż niedoceniony przez Amerykańską Akademię Filmową, to będący pozycją obowiązkową.

Przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, muzyk Davies (Oscar Isaac), próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, a także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davies na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów.

Nagrody: 
MFF w Cannes 2013: Grand Prix

2 nominacje do Oscara 2014: najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż efektów dźwiękowych

Złote Globy 2014: 3 nominacje: najlepszy film – komedia/musical, najlepszy aktor w komedii/musicalu, najlepsza piosenka,

Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2014: 3 nominacje: najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk.