Brzdąc – z muzyką na żywo | Charlie w parku | Charlie w Music-Hallu

  min.

opis:

16.00

Charlie w parku
z podkładem muzyczno-dźwiękowym wykonanym przez uczestników warsztatów.

Charlie w Music-Hallu
z podkładem muzyczno-dźwiękowym wykonanym przez uczestników warsztatów.

16.45

Brzdąc – z muzyką na żywo
USA 1921, reżCharles Chaplin

Jeden z najwybitniejszych filmów legendy kina Ch. Chaplina. Pewnego dnia kobieta zostawia dziecko w limuzynie milionera z dołączonym liścikiem: „ktokolwiek znajdzie tę sierotę, niech kocha ją i obdarzy opieką”. Limuzyna zostaje skradziona przez złodziei, którzy wyrzucają malca do kosza na śmieci. Charlie Włóczęga znajduje dziecko i próbuje stworzyć mu dom, co powoduje szereg zabawnych sytuacji.


Pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu:

TRIO Pieszka-Pendziałek-Pieszka
Bartek Pieszka (wibrafon)
Radosław Pendziałek (gitara)
Wojciech Pieszka (kontrabas, gitara basowa)

Bartek Pieszka
Wibrafonista i kompozytor jazzowy, w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Instytucie Jazzu w klasie wibrafonu dra Bernarda Maselego.

Był nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych oraz krajowych konkursach jazzowych.

Radosław Pendziałek
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Artystycznego w klasie gitary elektrycznej, specjalność „jazz i muzyka rozrywkowa”. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, muzyk sesyjny.  W 2009 roku wziął udział w wykonaniu dzieła „Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Mistrza, m.in. z chórem Filharmonii Śląskiej (Gdańsk).

Wojciech Pieszka
Gitarzysta basowy i kontrabasista, muzyk sesyjny i pedagog. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Począwszy od 2000 roku udziela się w wielu formacjach jazzowych i około-jazzowych, obecnie można go także usłyszeć w zespołach grających muzykę jazz, pop, a nawet w kapeli góralskiej.


Bilety : 14 zł (normalne), 12 zł (ulgowe)