Bóg nie umarł

 112 min.

tytuł oryginalny:
Gods Not Dead
gatunek:
dramat
reżyseria:
Harold Cronk
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2014
obsada:
Kevin Sorbo, Shane Harper
napisy:
polskie
opis:

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. 


Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł” i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę uczestników kursu filozofii, że Bóg jednak istnieje.


Chłopak zaczyna zastanawiać się, czy będzie potrafił to udowodnić, czy też polegnie na polu bitwy i w rezultacie będzie musiał wybierać między wiarą i własną przyszłością na Uniwersytecie. Mimo coraz większych wątpliwości znajduje w sobie siłę, by stawić czoła nieugiętemu przeciwnikowi, udowodnić własną wartość oraz spróbować obrócić beznadziejnie wyglądającą sytuację na swoją korzyść. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…