Zagadkowy Świstak czyli zabawy z wyobraźnią | Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms

 83 min.

tytuł oryginalny:
Lasse-Majas detektivbyrå – von Broms hemlighet
gatunek:
familijny
reżyseria:
P. Klänge, W. Söderlund
kraj produkcji:
Szwecja
rok produkcji:
2013
napisy:
lektor
opis:

Nasze weekendowe spotkania „otworzy” Mateusz Świstak, który zabierze gości seansu na “targowisko tajemnic”. Wspólnie spróbujemy rozgryźć to, czym jest tajemnica, nie tylko ta detektywistyczna. Będą zagadki, łamigłówki i historie z dreszczykiem. Będzie też dużo zabawy z wyobraźnią. Przede wszystkim postaramy się jednak wytworzyć coś bardzo ważnego dla każdej tajemnicy – poczucie niesamowitości… i przy okazji dobrze się bawić.

p.s. Ciekawe czy wytropicie co łączy luty z panem Świstakiem?

Czas trwania: ok. 45 minut

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Brom. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Brom próbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Brom? Czytelnicy serii książek o ich przygodach nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.


Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Szwedzkie Jury Dziecięce od kilku lat przyznaje kolejnym tomom tytuł książki roku. Przygody dwójki detektywów (Wyd. Zakamarki) cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.

Pontus Klänge (ur. 1964) – szwedzki aktor i reżyser. Znany ze współpracy przy Dziewczynie z tatuażem. Jego przygoda z reżyserią rozpoczęła się w 1995 roku przy serii telewizyjnej Tre kronor.

Walter Soderlund (ur. 1956, zm. 2012) – szwedzki reżyser filmowy i telewizyjny. Znany przede wszystkim z produkcji takich jak NileCity 105.6, Percy tarar, Glen Killing pa Grand oraz Make up

Kategoria wiekowa: 6+