Amazonia. Sekrety tropikalnej puszczy

  min.

gatunek:
pokaz slajdów
opis:

Po raz pierwszy u nas SLAJDOWISKO! Spotkanie z niezwykłym podróżnikiem – Dominikiem Bacem – który pozwoli nam odkryć nieco tajemnicy Puszczy Amazońskiej, jednego z najciekawszych miejsc na ziemi.


Puszcza Amazońska to najbardziej bioróżnorodne miejsce na ziemi. Królestwo anakondy i jaguara. Miejsce gdzie do dzisiaj żywe są prekolumbijskie legendy i żyją nieskontaktowani z cywilizacją indianie. O podróżach wgłąb tropikalnego lasu deszczowego opowie Dominik Bac – podróżnik i fotograf od lat zafascynowany kulturami indian Ameryki Południowej. Podróżował ponad 3000 km Amazonką od jej ujścia aż do granicy z Kolumbią. W czasie swoich podróży wielokrotnie odwiedzał różne rejony docierając do pierwotnie żyjących indian.


Dominik Bac – kapitan jachtowy, podróżnik i fotograf. Opłynął pod żaglami obie Ameryki pokonując Przylądek Horn oraz Przejście Północno-Zachodnie nazywane najtrudniejszym żeglarskim szlakiem. . Wspólnie z żoną Claudią organizuje wyprawy do pierwotnie żyjących plemion indian w Ameryce Południowej – Kolumbii, Panamie, Meksyku, Gwatemali, Ekwadorze i Brazylii. Na codzień zajmuje się organizacją rejsów żeglarskich oraz wypraw do Ameryki Południowej. Prowadzi stronę o Kolumbii – www.takajestkolumbia.com