A Night in Bohemia – QUEEN Live at Hammersmith 1975

  min.

gatunek:
retransmisja koncertu
kraj produkcji:
Wielka Brytania
rok produkcji:
1975
opis:

Koncert zespołu Queen, który odbył się w Hammersmith Odeon w Londynie w Wigilię Bożego Narodzenia w 1975 roku, był wyjątkowym zwieńczeniem najbardziej pracowitego i ekscytującego roku w dotychczasowej karierze zespołu, ukazał szczyt jego możliwości artystycznych. Muzycy wykonali swoje rewolucyjne hity, takie jak Killer Queen, Liar, Keep Yourself Alive i Now I’m here, a także monumentalną już klasykę Bohemian Rhapsody.

Na wyjątkowy pokaz kinowy, oprócz retransmisji koncertu pierwotnie przekazanego na żywo w BBC, składa się także nigdy wcześniej nie pokazywany film dokumentalny z materiałami archiwalnymi i wywiadami ze wszystkimi czterema członkami zespołu, co umożliwia ożywczy wgląd w przełomowy rok 1975.

W Wigilię 1975 r. siły i możliwości artystyczne Queen sięgały zenitu. Na dobre podbiwszy szczyty brytyjskich list przebojów dzięki sensacyjnej Bohemian Rhapsody (której teledysk natychmiast zrewolucjonizował sposób prezentowania muzyki w telewizji), pod koniec wielkiej brytyjskiej trasy koncertowej, byli pewni siebie i wyraziści. Queen stali się supergwiazdami.

„Ten koncert był wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy graliśmy show, który pokazywano w telewizji całkowicie na żywo… To był Ten Świąteczny Show” – powiedział Brian May, współzałożyciel Queen. „Jakość, po świetnych pracach rekonstrukcyjnych i przeniesieniu w przestrzeń cyfrową, jest niesamowita. Czuje się przemożną energię”.


Utwory:

Now I’m Here’
‘Ogre Battle’
‘White Queen (As It Began)’
‘Bohemian Rhapsody’
‘Killer Queen’
‘The March Of The Black Queen’
‘Bohemian Rhapsody (Reprise)’
‘Bring Back That Leroy Brown’
‘Brighton Rock’
‘Guitar Solo
‘Son And Daughter’
‘Keep Yourself Alive’
‘Liar’
‘In The Lap Of The Gods… Revisited’
‘Big Spender’
‘Jailhouse Rock Medley’
‘Seven Seas Of Rhye’
‘See What A Fool I’ve Been’
‘God Save The Queen’