50. urodziny Reksia / Dzień Dziecka

 30 min.

tytuł oryginalny:
Reksio aktor/Reksio i jamnik/Reksio i koguty
gatunek:
animacja
reżyseria:
Józef Ćwiertnia/Lechosław Marszałek
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
1972
opis:

Reksio, bohater dobranocki wszech czasów, obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny!


Opowieść o łaciatym piesku pokochały całe pokolenia dzieciaków, nie tylko w Polsce. Sympatyczny zwierzak stał się ikoną polskiej animacji, porównywalną chociażby do amerykańskiej Myszki Miki.

„Pojawił się pod koniec lat 60. dzięki filmowi animowanemu, choć narodził się w głowie Lechosława Marszałka i miał swojego ziemskiego odpowiednika – teriera Trolę.”- Michał Nogaś


żródło: Fundacja im.Heleny i Lechosława Marszalków Reksio

Więcej o Reksiu dowiecie się od gości poranka, którzy przyjadą prosto ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej – miejsca narodzin naszego bohatera. Krystyna Blachura (animatorka) oraz Roman Baran (grafik) opowiedzą i „narysują” jak powstawał.

Nie zabraknie również samego szacownego jubilata, zarówno na ekranie jak i „na żywo”. Może nawet przywiezie ze sobą drobne upominki dla urodzinowych gości? A może ktoś z Was będzie chciał obdarować go prezentem np. w postaci pięknej laurki?


Jak na urodziny przystało, zapraszamy też do wspólnej reksiastycznej zabawy. Od godz.10.30, w holu kina, radosnymi okrzykami i poszczekiwaniami rozpoczniemy świętowanie okrągłych urodzin naszego czworonożnego przyjaciela! Razem z Boznem Dyngą zastanowimy się, jak wyglądałby odcinek Reksia w Cyrku! Baloniada, kuglarskie sztuczki, chusty animacyjne czy malunki na twarzach – atrakcji będzie tyle, co pcheł na psim ogonie!

Przyłączcie się do nas!

Czas trwania całości: ok. 90 minut