24 godziny

 105 min.

tytuł oryginalny:
En los márgenes
gatunek:
thriller
reżyseria:
Juan Diego Botto
kraj produkcji:
Hiszpania, Belgia
rok produkcji:
2022
obsada:
Penélope Cruz, Luis Tosar, Adelfa Calvo, Christian Checa, Aixa Villagrán
napisy:
polskie
opis:

Rafa, prawnik specjalizujący się w prawie pracy, ma piekielnie trudny dzień. Próbuje pomóc udręczonej zbliżającą się eksmisją Azucenie, pasierbowi Raulowi, ukochanej Helenie, która niebawem będzie rodzić oraz imigrantce, która traci opiekę nad córką. W tym samym czasie toczy się historia Germana, biznesmena-bankruta, który nie odbiera ważnych telefonów od matki, Teodory.
24 godziny to film o rodzinie, miłości i braterstwie w czasach kryzysu ekonomicznego. To ekscytująca podróż po obrzeżach wielkiego miasta, skupiona na trzech postaciach zagrożonych eksmisją i konsekwencjami wynikającymi z długów, w jakie popadły. To odliczanie, żeby utrzymać się na powierzchni i przetrwać kluczowe 24 godziny, które mogą na zawsze zmienić życie.
Splecione ze sobą losy trzech postaci opowiedziane w ciągu 24 godzin mogących na zawsze zmienić ich życie. Przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie oraz o sile przyjaźni i solidarności, które mogą przeprowadzić ludzi przez najtrudniejsze momenty życia.