Festiwal All’improvviso – Holland Baroque

  min.

opis:

Tegoroczna edycja Festiwalu „All’improvviso” w Gliwicach przybrała formę wielomiesięcznego cyklu, który rozpoczął się już w marcu. W żaden sposób nie wpłynęło to jednak na prawdziwie gwiazdorską obsadę artystów, biorących udział w festiwalowych wydarzeniach. Po czerwcowej premierze opery Cajo Fabricio J. A. Hasse przy udziale Maxa Emanuela Cencica oraz ostatnim wrześniowym koncertem w Ruinach Teatru Victoria, gdzie gościliśmy znakomitą Stuttgarter Kammerochester z fenomenalnym skrzypkiem-improwizatorem Adamem Bałdychem, podczas kolejnego koncertu w październiku w Gliwicach pojawi się ceniony na całym świecie za nowatorskie podejście do interpretacji muzyki dawnej zespół Holland Baroque.

Holendrzy zaprezentują w Gliwicach program jednej z ich ostatnich płyt, w całości poświęconych wątkom polskim w twórczości związanego w niedaleką Pszczyną wielkiego barokowego kompozytora Georgia Philippa Telemanna.

Koncert odbędzie się 17. października w Kinie AMOK. Dzień wcześniej artyści wystąpią także w Kościele Ewangelickim w Pszczynie podczas Festiwalu „Wieczory u Telemanna”, którego tegoroczna edycja realizowana jest we współpracy z Festiwalem All’improvviso w Gliwicach.

Organizatorami Festiwalu All’improvviso są Towarzystwo Kulturalne FUGA i Teatr Miejski w Gliwicach.

Bilety na koncerty w ramach Festiwalu All’improvviso można nabyć w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz w serwisie internetowym ticketmaster.pl.