Mój brat ściga dinozaury

 101 min.

tytuł oryginalny:
Mio fratello rincorre i dinosauri
gatunek:
familijny
reżyseria:
Stefano Cipani
kraj produkcji:
Włochy
rok produkcji:
2019
napisy:
dubbing
opis:

Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał!

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata…

Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo. Inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola.

kategoria wiekowa: 11+

Film otrzymał tegoroczną nagrodę młodzieżową Europejskiej Akademii Filmowej, przyznawaną przez 2000 młodych jurorów z 32 krajów oraz 2. nagrody na MFFMW Ale Kino! W Poznaniu.

Film otrzymał Znak Jakości ZEF.
Więcej pod linkiem zef.org.pl/moj-brat-sciga-dinozaury/