-
- 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty
- David Gilmour Live at the Circus Maximus | retransmisja koncertu
- Prawdziwa historia Tamary Łempickiej | Sztuka na ekranie
- André Rieu. Przetańczyć całą noc! | retransmisja koncertu
- MET Opera sezon 2025-2026 | Sprzedaż biletów i karnetów rozpoczęta
- Lalka | Retrospektywa Wojciecha Jerzego Hasa
- Teksańska masakra piłą mechaniczną | 50. lecie premiery | DKF AMATOR
- Diamenty | Seans Seniora
12. Art Noc | filmy o sztuce

Art Noc, gliwicka noc otwartych galerii, to kilkadziesiąt instytucji związanych z kulturą i około 100 wydarzeń jednego dnia. Wernisaże, wystawy, pokazy, warsztaty, spotkania, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i dla seniorów. Dobra zabawa. Duża dawka kultury i sztuki. Instytucje otwarte przynajmniej od 16:00 (lub wcześniej), zamykane nie wcześniej niż o 23:00.
ceny biletow jak w tani wtorek
W kinie AMOK w tym dniu na malej sali zobaczymy:
16.15 PETRA – bohaterka trafia do pracowni sławnego artysty, gdzie musi zmierzyć się nie tylko z potencjalną prawdą, lecz także ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, które zastaje w jego domu.
18.15 CENA WSZYSTKIEGO – Współczesny obraz rynku sztuki, widziany oczami kolekcjonerów, handlarzy, kuratorów i najlepszych artystów
20.15 MARINA ABRAMOVIC: ARTYSTKA OBECNA – dokumnat o ikonie body artu i performance’u, ktora wyrosla na supergwiazdę świata sztuki