Przedszkolna Akademia Filmowa | program II rok
(program na rok szkolny 2024/2025)
1. KOSTIUM FILMOWY
Gdy zwyczajność ci doskwiera kostium załóż bohatera!
Na różne okazje ubieramy się w odpowiednie stroje – tego uczymy się od najmłodszych lat. Ale w kinie na naszych gości czeka ubranie/przebranie, bo bohaterowie oglądanych przez nich na ekranie bajek wyróżniają się strojem. Kostiumy filmowych bohaterów potrafią dużo o nich mówić i zmieniać nieśmiałych przedszkolaków w superherosów, arcyrzezimieszków, księżniczki lub czarownice.
Projekcja bajek: Lodowa góra, Dwanaście miesięcy (z cyklu Baśnie i bajki polskie)
2. ANIMACJA
By ożywić zrobione przez siebie rysunki, w kinie niepotrzebne żadne czary, trunki!
Film animowany – czy to nie jest coś fantastycznego? Wystarczy puścić wodze fantazji, wziąć do ręki kredki, flamastry czy pędzle i… co? I mamy nieruchomy obrazek, a nie film! Bo żeby z naszych rysunków powstał nasz własny film animowany potrzebna jest wcześniej podróż w przeszłość. I nasi mali goście ją odbędą, by od dzieci z przeszłości dostać w prezencie zabawkę, która ożywia rysunki i uczy czym jest animacja.
Projekcja bajki: Smutaski i wesołki (z zestawu#bajkizpolski)
3. SUPERBOHATEROWIE
Coś się w planach nie układa? W twoich dłoniach na to rada!
Bardzo często na widok przeszkody tracimy cały zapał: i do pracy i do zabawy. Dobrze wtedy przyjąć pomocną dłoń od filmowych bohaterów, którzy codziennie wpadają w tarapaty i pokonują przeciwności. Nie chodzi o to, by postaci z ekranu wyręczały przedszkolaków – ich własna dłoń skrywa bowiem pięć superbohaterskich wskazówek, które po krótkim treningu pomogą samemu stawiać czoła życiowym wyzwaniom.
Projekcja bajek: Superpsina kontra ultraprosię (z cyklu: Mami Fatale), Skąd ten zapach? (z cyklu: Hip- Hip i Hurra), Superbohaterowie (z cyklu: Pamiętnik Florki)
4. GATUNKI FILMOWE
Lot w kosmos, straszny zamek, a może zagadka? Gatunek to prawdziwa gratka!
Z filmowymi gatunkami, jest trochę tak jak z robieniem zakupów w sklepie – otacza nas tyle różnych rzeczy, że aż trudno wybrać. Jak poznać co nas w kinie interesuje, a co trochę mniej? Czym się od siebie różnią filmowe światy? Co mają ze sobą wspólnego kosmici, duchy i przebiegli przestępcy? To wszystko będą musieli odkryć nasi przedszkolni goście, zanim staną się ekspertami od filmowych gatunków.
Projekcja bajki: Yakari i wielka podróż
5. KINEM… TERAPIA
Gdy smutek lub złość cię dopada, w kinie znajdzie się na to rada!
Filmy potrafią być śmieszne, poważne, smutne, a nawet przerażające. Na szczęście to nic strasznego, bo dzięki temu jako widzowie możemy lepiej poznać i zrozumieć drzemiące w nas emocje. Zapraszamy zatem do świata uczuć, by z pomocą kina odkryć jak są dla nas ważne. To jednak nie jest spotkanie z arteterapią, ale z żywiołem kina, które buduje mosty i do naszego wnętrza, i do świata osób, które widzą go (lub słyszą) inaczej.
Projekcja bajki: Ella Bella Bongo
6. WIELKI FINAŁ Pif PAF!
Na koniec nauki czas na egzaminy, nie róbcie jednak zaraz przerażonej miny!
Tak, tak… to już dwa lata wspólnej zabawy i nauki. Czas sprawdzić, co zostało w naszych głowach. A najlepszym na to sposobem wcale nie jest żaden sprawdzian, tylko wielkie kinowe podchody! Ślady prowadzić będą oczywiście do skarbu, czy jednak nasze przedszkolne skarby nie zgubią tropu? Czy wyciągną z odmętów swojej pamięci słowa-klucze, które otworzą im drzwi, do kolejnych filmowych światów? Kto to wie?
Projekcja filmu: Kacper i Emma. Tajemnica Atlantydy
Ceny:
jedno spotkanie (wykład + film) 15 zł/uczeń, 1 zł/opiekun
Zgłoszenia:
biuro kina
tel. 32/238 25 01
e-mail: apiotrowska-prazuch@amok.gliwice.pl
Wpłaty:
kasa kina
tel. 32/ 231 56 99
e-mail: kasa@amok.gliwice.pl
Adres:
KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice