Czekoladowy Dziecięcy Salonik Filmowy

Przytul mnie

 30 min.

gatunek:
animacja
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2019
opis:

O miłości i z miłości do słodkości

Zapraszamy na:

- PRZYTUL MNIE: MAŁE WIELKIE PYTANIA - uroczy serial dla najmłodszych, w którym Tata Miś i Mały Miś odkrywają świat i doświadczają czym jest przyjaźń, otwartość i odpowiedzialność

A przed seansem w holu kina (równolegle):

- KINOWE WARSZTATY CZEKOLADOWE - dla dzieci

- DEGUSTACJA CZEKOLADY - dla rodziców

Warsztaty czekoladowe
Jak to w prawdziwej fabryce czekolady! Własnoręcznie „wyczarujemy” czekoladowe misie, które będą siedzieć na jadalnej trawie, zbierać jadalne kwiaty… Ponadto zrobimy (i skosztujemy) słodkie szaszłyki skąpane w fontannie czekolady.

Degustacja                                                                                                                       Poznamy historię ulubionego przysmaku większości ludzi na świecie. Cofniemy się do czasów przedkolumbijskich, zajrzymy do dżungli amazońskiej i dowiemy się jak człowiek wymyślił tabliczkę czekolady. Spróbujemy czekolad rzemieślniczych (Beskid Chocolate), przy okazji ucząc się... jak właściwie powinno się jeść czekoladę!

Beskid Chocolate to jedna z najnowszych marek czekolady rzemieślniczej w Polsce. Produkowana przez Jana Woźniaka w niewielkiej manufakturze w Węgierskiej Górce od ziarna do tabliczki. Producent osobiście odwiedza plantacje kakaowca, a produkcja czekolady to jego absolutna pasja.

PRZYTUL MNIE: MAŁE WIELKIE PYTANIA

"Synu, czy wiesz jaki jest najlepszy sposób na udany dzień”? Niedźwiadek nie wiedział, ale gdy tylko Tata Niedźwiedź wyjaśnił mu, że wystarczy kogoś serdecznie i mocno przytulić, a świat stanie się piękniejszy,

Tak zaczyna się historia niecodziennej wyprawy ojca i syna, podczas której zadziwią, oczarują, wprawią w znakomity humor i pozwolą uwierzyć w siebie wielu mieszkańcom lasu. A także przekonają się o tym, że obdarowując innych, obdarowuje się również siebie.

Odcinki: PO CO? | INTRUZ | NAJLEPSI | SZCZĘŚCIE | FAJNE ŻYCIE | WIOSENNE PORZĄDKI

Za produkcję serialu odpowiedzialne jest polskie studio Animoon, dystrybucją zajmuje się firma Momakin. Pomysł serialu został stworzony na podstawie bestsellerowej książki „Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak (Wydawnictwo Ezop).

Prowadząca                                                             Natalia Aurora Ignacek - koneserka i ambasadorka czekolady rzemieślniczej w Polsce, od 10 lat autorka Bloga Czekolady (www.blogczekolady.pl), dziennikarka branży cukierniczej (Mistrz Branży), publicystka. Od 5. lat prowadzi profesjonalne degustacje i warsztaty czekolady po całym kraju. Głęboko wierzy, że czekolada to najlepszy substytut miłości i karmi nią chętnie wszystkich, których spotka na swej drodze.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grupa wiekowa; 4 - 6 lat + rodzice

Czas (warsztaty + degustacja +  film): ok. 70 minut

Bilety: 12 zł

Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina; biuro@amok.gliwice.pl, 32 238 25 01


Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego cyklu #BajkiZPolski – projektu dystrybutora i producenta Momakin, promującego polskie animowane seriale dla dzieci poprzez specjalne pokazy filmów animowanych w cyklach tematycznych.

Wydarzenie archiwalne