DKF Trans | Future Shorts Summer Season 2016

Klub Filmowy TRANS
zaprasza

Nastało lato, a razem z nim długie, słoneczne i leniwe dnie. Gdy jednak z nieba leje się żar, a upał wyciska z nas ostatnią kroplę potu, z odsieczą przybywa Future Shorts Summer Season, a więc najlepsze w sezonie filmy krótkometrażowe ze świata, prezentowane w miejscach, w których można schronić się w gorące popołudnie.

W letniej odsłonie programmerzy z Londynu serwują powiew świeżości w treści i formie, wielobarwną filmową mieszankę, przepełnioną humorem, a jednocześnie dotyczącą istotnych tematów. Komedie, dramaty, dokumenty, eksperymenty i teledysk – co je łączy? Wszystkie gwarantują wspaniałą rozrywkę!

Future Shorts Summer Season to 8 tytułów, które święciły triumfy na prestiżowych festiwalach filmowych, takich jak International Short Film Festival Clermont Ferrand, Festival de Cannes czy Berlinale.

Czeka nas m. in. fascynująca wyprawa do Gruzji, aby podejrzeć miłosne losy tamtejszych nastolatków, niezwykły kataklizm naturalny w Korei Północnej, niespodziewana przygoda w spokojnym dotąd życiu palestyńskich zakonnic, a nawet melancholijna wyprawa autobusem po Dolinie Krzemowej.


Organizatorzy cyklu:

Fundacja Ad Arte / www.facebook.com/fundacjaadarte

Future Shorts / www.futureshorts.com

Future Shorts Poland / www.facebook.com/futureshorts.poland

PROGRAM (wkrótce):