4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu!

„Pora na ciekawość” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września - 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce, w tym w Gliwicach.Program wydarzenia tworzy piękne i mądre kino, które zyskuje uznanie na światowych festiwalach filmowych. Widzów ze wszystkich miast zaprosimy do wzięcia udziału w głosowaniu publiczności (przyzwana jest ogólnopolska nagroda widzów). Festiwalowy  konkurs, to osiem pełnych metraży, które nie były pokazywane wcześniej w polskich kinach.

W programie „Superagentka”, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem,  „Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania  będzie wydawała się supermocą oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły.

Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na www.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów „Żubra Pompika” i książkowej serii „Basia” – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki.

Za pierwszą edycję festiwal otrzymał w plebiscycie „Gazety Co jest grane” Wdechę publiczności w kategorii „Wydarzenie roku”.W tym roku Kino Dzieci zostało nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii "Wydarzenie filmowe".

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.Zostańcie widzami i jurorami jednego z największych festiwali filmów dla młodych w Polsce. Warto być ciekawym!

Do zobaczenia na Festiwalu!

Partnerzy: