W ułamku sekundy | DKF Wysokich Obcasów

Gutek Film oraz magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. DKF „Wysokich Obcasów” to szansa dla kinomanów na obejrzenie przedpremierowo najnowszych filmów z oferty Gutek Film. Podczas seansów kinomani mają szanse wygrać płyty DVD z filmami z Oferty GF jak również uzyskać zniżkę na seans – wystarczy pojawić się z egzemplarzem magazynu Wysokie Obcasy. Po filmie zapraszamy na rozmowę.

Gościem pokazu będzie Zbigniew Feliszewski, który wprowadzi nas w problematykę filmu a po projekcji poprowadzi dyskusję.

Zbigniew Feliszewski – dr hab. nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, w którym kieruje Zakładem Kultur Krajów Niemieckojęzycznych i Skandynawskich. Do jego szczególnych zainteresowań badawczych należą: związki filmu z literaturą, literatura niemiecka XIX i XX wieku współczesny dramat niemiecki, literatura w teorii konsumpcji. Doktoryzował się na podstawie rozprawy pt. Literackość scenariuszy filmowych Rainera Wernera Fassbindera. Jego praca habilitacyjna to monografia: „Wyścig na wstędze Möbiusa”. Dramaty Franza Xavera Kroetza w teorii konsumpcji).


Partnerzy: