Pif PAF 2017/18 | II rok Akademii

Przechodząc ulicą Dolnych Wałów w Gliwicach możecie usłyszeć głośne „Pif PAF!”. Nie są to złodzieje, którzy napadli na jeden z banków, ale przedszkolaki z Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej, które naładowane entuzjazmem wychodzą z kina AMOK. Kto chodzi do przedszkola a nie miał jeszcze okazji, żeby dogłębnie zwiedzić kino lub poznać podstawy fachu filmowego – nic straconego!RAKIETA CZY STARE ZAMCZYSKO? Co się może zdarzyć w filmowych światach
temat na listopad

W gatunkach filmowych, jak w grach - obowiązują pewne reguły. Kosmici nie zamieszkują starego zamczyska, a duchy nie straszą w policyjnym areszcie. Kto zatem będzie bohaterem filmowych światów? W którym z nich detektyw rozwiąże zagadkę, a kosmita nauczy dzieci marsjańskich zwyczajów? Razem wymyślimy i odegramy historie, które zdarzyć się mogą tylko w filmie.

Projekcja bajek: bajki niespodzianki


PO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI? Także te najnowsze!
temat na grudzień

Często zamiast czytać książki wolimy oglądać filmy. Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są równie ważne i fascynujące. Dobry film to wciągająca historia, a te najbardziej interesujące i zabawne często czekają w książkach. Czekają by odkryli je filmowcy i dzieci. Przedszkolaki dowiedzą się jak przenieść je z książki na ekran. W tym roku pomoże nam w tym Kacper, bohater Kacperiady Grzegorza Kasdepke.

Projekcja bajki: Kacperiada, Wierszyki domowe  ŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE CZYLI O SZTUCE ANIMACJI!
temat na styczeń i luty

Kto nie zna filmów animowanych? Kto nie lubi ich oglądać? Ale czy któreś z dzieci zrobiło już taki film? Czy ta sztuka jest trudna czy łatwa? Przekonamy się, że wcale nie trzeba bać się słowa „animować” i nawet gdy ma się tylko kilka lat, w kinie „ożywić” można wszystko np. żaglówkę. Przedszkolaki zrobią naprawdę duży krok: od prostych zabawek optycznych sprzed ponad stu lat do własnego filmu, który podziwiać będziemy na dużym ekranie. Wszystko po to, by ostatecznie, uczestnicy Pif PAF ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajki: Gruffalo


RAZ, DWA, TRZY –W FILMIE ZAGRASZ TY!
temat na marzec

Rola w filmie to bardzo częste marzenie. Pozostaje tylko pytanie kogo chcielibyśmy zagrać: kowboja, księżniczkę, superbohatera, a może rycerza lub wróżkę? Nasze zajęcia pozwolą dzieciom przebyć drogę od przedszkolaka do aktora przygotowującego się do ważnej roli. Postaramy się odkryć ukryte talenty naszych podopiecznych. Sprawdzimy czy potrafią rozpłakać się na zawołanie oraz przekonamy się ile min mogą pokazać ich buzie. Po takim przygotowaniu wszyscy wezmą udział w zdjęciach próbnych do filmu kostiumowego.

Projekcja filmu: Wstyd i okulary, Magiczne drzewo


WIEM CO JEM, czyli pouczające filmy… o jedzeniu
temat na kwiecień

Jak z Tadka Niejadka zrobić smakosza? Które potrawy zapewnią zdrowe białe zęby, a które zaprowadzą nas prosto do dentysty? Wspólnie zastanowimy się co sprawia, że niektóre dania wyglądają tak apetycznie, że chce się je zjeść od razu. Odkryjemy też czym są puste kalorie i dlaczego niektóre potrawy nazywamy śmieciowym jedzeniem. W znalezieniu odpowiedzi na te ważne pytania uczestnikom zajęć pomogą bajki. Bo są filmy, z których naprawdę wiele można się nauczyć.

Projekcja bajek: Zupa z kamieni, Mami Fatale (nowe odcinki)  


WIELKI FINAŁ Pif PAF!
temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze rozwiążą wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii, przypomnimy znane nam miejsca w kinie. Przygotujcie się na emocje i atrakcje, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja filmu: Wielka wyprawa Molly lub Kacper i Emma na safari  


Newsletter

zapisz się