Pif PAF 2018/19 | II rok Akademii

Przechodząc ulicą Dolnych Wałów w Gliwicach możecie usłyszeć głośne „Pif PAF!”. Nie są to złodzieje, którzy napadli na jeden z banków, ale przedszkolaki z Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej, które naładowane entuzjazmem wychodzą z kina AMOK. Kto chodzi do przedszkola, a nie miał jeszcze okazji, żeby dogłębnie zwiedzić kino lub poznać podstawy fachu filmowego – nic straconego

RAKIETA CZY STARE ZAMCZYSKO? Co się może zdarzyć w filmowych światach
temat na listopad

W gatunkach filmowych, jak w grach - obowiązują pewne reguły. Kosmici nie zamieszkują starego zamczyska, a duchy nie straszą w policyjnym areszcie. Kto zatem będzie bohaterem filmowych światów? W którym z nich detektyw rozwiąże zagadkę, a kosmita nauczy dzieci marsjańskich zwyczajów? Razem wymyślimy i odegramy historie, które zdarzyć się mogą tylko w filmie.

Projekcja bajek:  bajki niespodzianki

TARAPATY CZY PRZYGODY– niestraszne nam żadne przeszkody!                                                                   temat na grudzień

Lubimy oglądać filmy, bo tyle się w nich dzieje! Są pościgi, zagadki, śmiech i łzy. Filmowe postacie dzielnie rozwiązują wszystkie problemy i osiągają swój cel. Ale zaraz... przecież nie tylko na ekranie można zostać bohaterem. Może być nim każdy, kto potrafi stawić czoła podwórkowym tarapatom i przedszkolnym perypetiom. Trzeba tylko trochę potrenować sztukę rozwiązywania problemów. I tym zajmiemy się na naszych zajęciach, pod czujnym okiem Pana Patyka.

Projekcja bajki:  Pan Patyk

PO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI? Także te najnowsze!
temat na styczeń i luty

Często zamiast czytać książki, wolimy oglądać filmy. Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są równie ważne i fascynujące. Dobry film to wciągająca historia, a te najbardziej interesujące i zabawne często czekają w książkach. Czekają, by odkryli je filmowcy i dzieci. Przedszkolaki dowiedzą się, jak przenieść je z książki na ekran. W tym roku pomoże nam w tym Kacper, bohater Kacperiady Grzegorza Kasdepke.

Projekcja bajek: Kacperiada, Wierszyki domowe

ŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE CZYLI O SZTUCE ANIMACJI!
temat na marzec

Kto nie zna filmów animowanych? Kto nie lubi ich oglądać? Ale czy któreś z dzieci zrobiło już taki film? Czy ta sztuka jest trudna czy łatwa? Przekonamy się, że wcale nie trzeba bać się słowa „animować” i nawet gdy ma się tylko kilka lat, w kinie „ożywić” można wszystko, np. żaglówkę. Przedszkolaki zrobią naprawdę duży krok: od prostych zabawek optycznych sprzed ponad stu lat do własnego filmu, który podziwiać będziemy na dużym ekranie. Wszystko po to, by ostatecznie, uczestnicy Pif PAF ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajek: Małpa w kąpieli, Nie jestem myszką, Ośmiornica, Uciekające ciastko                                                   

WIEM CO JEM, czyli pouczające filmy… o jedzeniu
temat na kwiecień

Jak z Tadka Niejadka zrobić smakosza? Które potrawy zapewnią zdrowe, białe zęby, a które zaprowadzą nas prosto do dentysty? Wspólnie zastanowimy się, co sprawia, że niektóre dania wyglądają tak apetycznie, iż chce się je zjeść od razu. Odkryjemy też, czym są puste kalorie i dlaczego niektóre potrawy nazywamy śmieciowym jedzeniem. W znalezieniu odpowiedzi na te ważne pytania uczestnikom zajęć pomogą bajki. Bo są filmy, z których naprawdę wiele można się nauczyć.

Projekcja bajek: Zupa z kamieni, Mami Fatale

WIELKI FINAŁ Pif PAF!
temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze rozwiążą wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii i przypomnimy znane nam miejsca w kinie. Nie zabraknie też emocji i atrakcji, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja filmu:  Moja żyrafa


Newsletter

zapisz się