Pif PAF 2019/20 | II rok Akademii

Kiedy absolwenci pierwszego roku Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej rozpoczynają drugi rok spotkań z PIF PAFem, zawsze są pewni siebie. Przecież my już wszystko wiemy o kinie! - mówią ich miny. Ale po pierwszych zajęciach, gdy ich buzie robią się okrągłe ze zdumienia, dociera  do nich, że w kinie jest jeszcze sporo rzeczy do odkrycia. Wystarczy tylko nieco podnieść naszym przedszkolakom poprzeczkę.  A czy nasi milusińscy są na to gotowi? Oczywiście! Są przecież już o cały rok starsi.

HEJ HO! HEJ HO! W ŚWIAT BAŚNI BY SIĘ SZŁO!
temat na listopad

Każda baśń jest inna, a jednocześnie wszystkie są do siebie podobne. Dzięki nim potrafimy oddzielić dobro od zła i uczymy się jak odczytać czyjeś niecne zamiary. Podczas zajęć odwiedzimy krainy, w których czekają na was prawdziwe wyzwania. Czy rozpoznacie w filmowych rekwizytach magiczne przedmioty, które towarzyszą bohaterom baśni? Czy przedszkolakom uda się zasnąć na 100 sekund? Kto zaplecie Roszpunce warkocz do ziemi? Czy Kopciuszek zdąży oddzielićgroch od fasoli, by dotrzeć na bal? Jeśli dzieci wykonają wszystkie zadania, otrzymają klucz do ciemnej komnaty, gdziebędą czekać na nie filmowe baśnie

Projekcja bajek: O królewnie zaklętej w żabe, Dar Skarbnika

PO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI? Także te najnowsze!
temat na grudzień

Często zamiast czytać książki, wolimy oglądać filmy. Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są równie ważne i fascynujące. Dobry film to wciągająca historia, a te najbardziej interesujące i zabawne często czekają w książkach. Czekają, by odkryli je filmowcy i dzieci. Przedszkolaki dowiedzą się, jak przenieść je z książki na ekran. W tym roku Pomoże nam w tym Kacper, bohater Kacperiady Grzegorza Kasdepke.

Projekcja bajek: Kacperiada, Wierszyki domowe

TARAPATY CZY PRZYGODY– niestraszne nam żadne przeszkody!
temat na styczeń i luty

Pościgi, zagadki, śmiech i łzy. W filmach tyle się dzieje! Filmowe postacie dzielnie rozwiązują wszystkie problemy i osiągają swój cel. Ale zaraz... przecież nie tylko na ekranie można zostać bohaterem. Może nim być każdy, kto potrafi stawić czoła podwórkowym tarapatom i przedszkolnym perypetiom. Trzeba tylko trochę potrenować sztukę rozwiązywania problemów. I tym zajmiemy się na naszych zajęciach, pod czujnym okiem Pana Patyka.

Projekcja bajki:  Pan Patyk

ŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE, czyli o sztuce animacji! 
temat na marzec

Kto nie zna filmów animowanych? Kto nie lubi ich oglądać? Ale czy któreś z dzieci zrobiło już taki film? Czy ta sztuka jest trudna czy łatwa? Przekonamy się, że wcale nie trzeba bać się słowa „animować” i nawet gdy ma się tylko kilka lat, w kinie „ożywić” można wszystko, np. żaglówkę. Przedszkolaki zrobią naprawdę duży krok: od prostych zabawek optycznych sprzed ponad stu lat do własnego filmu, który podziwiać będziemy na dużym ekranie. Wszystko po to, by ostatecznie, uczestnicy Pif PAF ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajek: Nie jestem myszką, Ośmiornica, Uciekające ciastko

WIEM CO JEM, czyli pouczające filmy… o jedzeniu
temat na kwiecień

Jak z Tadka Niejadka zrobić smakosza? Które potrawy zapewnią zdrowe, białe zęby, a które zaprowadzą nas prosto do dentysty? Wspólnie zastanowimy się, co sprawia, że niektóre dania wyglądają tak apetycznie, że chce się je zjeść od razu. Odkryjemy też, czym są puste kalorie i dlaczego niektóre potrawy nazywamy śmieciowym jedzeniem. W znalezieniu odpowiedzi na te ważne pytania uczestnikom zajęć pomogą bajki. Bo są filmy, z których naprawdę można się wiele nauczyć.

Projekcja bajek: Mami Fatale (nowa seria)

WIELKI FINAŁ Pif PAF!
temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze rozwiążą wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii i przypomnimy znane nam miejsca w kinie. Nie zabraknie też emocji i atrakcji, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja filmu:  Moja żyrafa


Newsletter

zapisz się