Pif PAF 2016/17 | II rok akademii

Przechodząc ulicą Dolnych Wałów w Gliwicach możecie usłyszeć głośne „Pif PAF!”. Nie są to złodzieje, którzy napadli na jeden z banków, ale przedszkolaki z Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej, które naładowane entuzjazmem wychodzą z kina AMOK. Kto chodzi do przedszkola a nie miał jeszcze okazji, żeby dogłębnie zwiedzić kino lub poznać podstawy fachu filmowego – nic straconego!RAKIETA CZY STARE ZAMCZYSKO? Co się może zdarzyć w filmowych światach
temat na listopad

W gatunkach filmowych, jak w grach - obowiązują pewne reguły. Kosmici nie zamieszkują starego zamczyska, a duchy nie straszą w policyjnym areszcie. Kto zatem będzie bohaterem filmowych światów? W którym z nich detektyw rozwiąże zagadkę, a kosmita nauczy dzieci marsjańskich zwyczajów? Razem wymyślimy i odegramy historie, które zdarzyć się mogą tylko w filmie.

Projekcja bajek: bajki niespodzianki


PO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI?
temat na grudzień

Wolimy czytać książki czy oglądać filmy? Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są niezwykle interesujące i mocno ze sobą związane. Przecież chcemy oglądać tylko ciekawe filmy, a najciekawsze historie czasami ukryte są w książkach. Przedszkolaki przekonają się, że z jednej książki powstać może bardzo wiele różnych filmów.

Projekcja bajki: Proszę słonia - po cyfrowej rekonstrukcjiANIMOWAĆ ZNACZY OŻYWIAĆ...
temat na styczeń i luty

Wszyscy lubimy filmy animowane, ale czy wiemy dlaczego? Przedszkolaki dowiedzą się w trakcie zajęć, co znaczy słowo „animować” i co tak naprawdę „ożywić” można w kinie. Od prostych ożywiających rysunki zabawek sprzed ponad stu lat przejdziemy do animowania wycinanek, klocków, a nawet lalek – bohaterów popularnej wieczorynki.Wszystko po to by ostatecznie uczestnicy Przedszkolnej Akademii Filmowej ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajki: Gruffalo


RAZ, DWA, TRZY –W FILMIE ZAGRASZ TY!
temat na marzec

Czy marzyliście kiedyś, żeby zagrać w filmie? Ciekawe kogo chcielibyście zagrać: kowboja, księżniczkę, superbohatera, a może rycerza lub wróżkę? Nasze zajęcia pozwolą wam przebyć drogę od przedszkolaka do aktora, przygotowującego się do ważnej roli. Podczas zajęć odkryjemy wasze aktorskie talenty. Sprawdzimy czy potraficie rozpłakać się na zawołanie oraz odkryjemy ile min potrafi pokazać wasza buzia. Niektórzy z was wezmą nawet udział w zdjęciach próbnych do filmu kostiumowego pt. „Pojedynek pirata”.

Projekcja filmu: Kostka z serii Magiczne drzewo


POUCZAJĄCE FILMY
czyli kino to nie tylko zabawa
temat na kwiecień

Przedszkolaki to bardzo dociekliwe istotki i często zadają dorosłym trudne pytania. A co to..? A dlaczego...? Czy wiecie, że są filmy, które potrafią na wiele z nich odpowiedzieć? Z Kaktusem i Małym, czyli bohaterami filmów o ekologii, dowiemy się po co oszczędzać wodę, czy warto zbierać makulaturę, plastiki i zużyte baterie. Pomożemy też pewnej Kaczce Sprzątaczce zaprowadzić porządek w kinie i wymyślimy eko-zabawy.

Projekcja bajek: Jeżyki w mieście, Kaktus i Mały


WIELKI FINAŁ Pif PAF!
temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze rozwiążą wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii, przypomnimy znane nam miejsca w kinie. Przygotujcie się na emocje i atrakcje, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja filmu: Kacper i Emma na safari


Newsletter

zapisz się