Pif PAF 2016/17 | I rok akademii

Przechodząc ulicą Dolnych Wałów w Gliwicach możecie usłyszeć głośne „Pif PAF!”. Nie są to złodzieje, którzy napadli na jeden z banków, ale przedszkolaki z Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej, które naładowane entuzjazmem wychodzą z kina AMOK. Kto chodzi do przedszkola a nie miał jeszcze okazji, żeby dogłębnie zwiedzić kino lub poznać podstawy fachu filmowego – nic straconego!WITAJCIE W KINIE - poznajemy tajemnice kina
temat na listopad

Dzieci zwiedzą ciekawe miejsca w kinie: biuro, kasę, salę projekcyjną, kabinę kinooperatora. Będą mogły zadać pytania pracownikom kina, zobaczą jak rezerwuje się miejsca na widowni i poznają pracę kinooperatora. Także kinowy bilet nie będzie miał dla nich tajemnic, a nawet pomoże im w nauce liczenia. Ciekawe, czy uda im się odnaleźć miejsce, które nazywamy „sercem kina”.

Projekcja bajek: Wyprawa profesora Gąbki, Bolek i Lolek, Przygody Myszki, Reksio


NA TROPIE BOHATERA FILMOWEGO
temat na grudzień

Czy postać z bajki może stać się dla nas wzorem? Odpowiedzi na to pytanie nasi mali uczestnicy Filmowej Akademii szukać będą w kinie Amok – dosłownie i w przenośni. Poprzez spotkania z kolejnymi filmowymi bohaterami, wśród zabaw i wspólnie wykonywanych zadań, przedszkolaki poznają niezwykle pożyteczne cechy bajkowych postaci.Czy postać z bajki może stać się dla nas wzorem? Odpowiedzi na to pytanie nasi mali uczestnicy Filmowej Akademii szukać będą w kinie Amok – dosłownie i w przenośni. Poprzez spotkania z kolejnymi filmowymi bohaterami, wśród zabaw i wspólnie wykonywanych zadań, przedszkolaki poznają niezwykle pożyteczne cechy bajkowych postaci.

Projekcja bajek: Malucholandia, Żubr Pompik, Przedszkolaki, Agatka


BARDZO ŁATWO: PSTRYK I ŚWIATŁO!
temat na styczeń i luty

Nasz świat naturalnie wypełnia światło i ciemność. Każde dziecko doświadcza ich od urodzenia. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję przekonać się, jak wiele rzeczy dzieje się w jasny dzień oraz, że mroku nie trzeba się obawiać. Co więcej, światło i ciemność będą pretekstem do świetnej zabawy, a ożywione z pomocą przedszkolaków cienie, zupełnie jak w kinie, opowiedzą niejedną historię.

Projekcja bajek: Apolejka i jej osiołek, Warszawska Syrenka, O niezwykłej przyjaźni


PREZEDSZKOLAKI NA DŹWIĘKOWEJ ŚCIEŻCE
temat na marzec

Film to wspaniały spektakl nie tylko dla oczu, ale i dla uszu. Tylko co właściwie słychać w filmie? Odpowiedź uczestnicy zajęć znajdą na dźwiękowej ścieżce. Odkryją siłę swojego głosu i sami tego głosu użyczą ekranowym postaciom. Ciekawe kto zamiauczy jak Garfield albo zaśpiewa jak król Julian? Dzieci nadstawią ucha na świat dźwięków i dowiedzą się kto je „łapie” do filmu. W trakcie zajęć nie zabraknie też muzyki, która "wygina śmiało ciało".

Projekcja bajek: Pan Toti, Pamiętnik Florki (nowa seria)


OBRAZY ZAMKNIĘTE W KLATKACH, czyli jak filmowcy opowiadają historie
temat na kwiecień

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na film jako opowiadanie w obrazkach. Uczestnicy zajęć dowiedzą się po co filmowcy najpierw rysują swoje filmy i jaki to ma związek z komiksami. Później przedszkolaki spróbują „narysować” swój własny film. Te obrazki trzeba będzie jeszcze dobrze poukładać, no i oczywiście skleić.

Projekcja bajek: Mami Fatale


CISZA NA PLANIE! KAMERA, AKCJA!
temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej zamienią kino Amok w prawdziwy plan filmowy. Stworzą filmową ekipę, w której nie zabraknie reżysera, klapsera, charakteryzatorów, scenografów, dźwiękowców, no i oczywiście aktorów. Poznają, jak ważna jest praca w zespole i dyscyplina na planie. Młodzi filmowcy staną także przed nie lada wyzwaniem - nakręcą swoją pierwszą scenę filmową!

Projekcja bajek: Miejsce na miotle


Newsletter

zapisz się