Pif PAF 2017/18 | I rok Akademii

Przechodząc ulicą Dolnych Wałów w Gliwicach możecie usłyszeć głośne „Pif PAF!”. Nie są to złodzieje, którzy napadli na jeden z banków, ale przedszkolaki z Przebojowej i fachowej Przedszkolnej Akademii Filmowej, które naładowane entuzjazmem wychodzą z kina AMOK. Kto chodzi do przedszkola a nie miał jeszcze okazji, żeby dogłębnie zwiedzić kino lub poznać podstawy fachu filmowego – nic straconego!


WITAJCIE W KINIE - poznajemy tajemnice kina
temat na listopad

Dzieci zwiedzą ciekawe miejsca w kinie: biuro, kasę, salę projekcyjną, kabinę kinooperatora. Będą mogły zadać pytania pracownikom kina, zobaczą jak rezerwuje się miejsca na widowni i poznają pracę kinooperatora. Także kinowy bilet nie będzie miał dla nich tajemnic, a nawet pomoże im w nauce liczenia. Ciekawe, czy uda im się odnaleźć miejsce, które nazywamy „sercem kina”.

Projekcja bajek: Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Pampalini łowca zwierząt, Reksio NA TROPIE BOHATERA FILMOWEGO
temat na grudzień

Czy postać z bajki może stać się dla nas wzorem? Odpowiedzi na to pytanie nasi mali uczestnicy Filmowej Akademii szukać będą w kinie Amok – dosłownie i w przenośni. Poprzez spotkania z kolejnymi filmowymi bohaterami, wśród zabaw i wspólnie wykonywanych zadań, przedszkolaki poznają niezwykle pożyteczne cechy bajkowych postaci.

Projekcja bajek: Malucholandia, Żubr Pompik, Przedszkolaki, Agatka


BARDZO ŁATWO: PSTRYK I ŚWIATŁO!
temat na styczeń i luty

Nasz świat naturalnie wypełnia światło i ciemność. Każde dziecko doświadcza ich od urodzenia. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję przekonać się, jak wiele rzeczy dzieje się w jasny dzień oraz, że mroku nie trzeba się obawiać. Co więcej, światło i ciemność będą pretekstem do świetnej zabawy, a ożywione z pomocą przedszkolaków cienie, zupełnie jak w kinie, opowiedzą niejedną historię.

Projekcja bajek: Apolejka i jej osiołek, Warszawska Syrenka, O niezwykłej przyjaźni


PREZEDSZKOLAKI NA DŹWIĘKOWEJ ŚCIEŻCE
temat na marzec

Film to wspaniały spektakl nie tylko dla oczu, ale i dla uszu. Tylko co właściwie słychać w filmie? Odpowiedź uczestnicy zajęć znajdą na dźwiękowej ścieżce. Odkryją jak doskonały mają słuch, rozpoznają bajkę po muzyce oraz ustalą skąd bierze się głos filmowego bohatera. Nadstawią ucha na świat dźwięków, a na koniec same dodadzą je do pew-nej historii z Dzikiego Zachodu.

Projekcja bajek: Przytul mnie  OBRAZY ZAMKNIĘTE W KLATKACH, czyli jak filmowcy opowiadają historie
temat na kwiecień

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na film jako opowiadanie w obrazkach. Uczestnicy zajęć dowiedzą się po co filmowcy najpierw rysują swoje filmy i jaki to ma związek z komiksami. Później przedszkolaki spróbują „narysować” swój własny film. Te obrazki trzeba będzie jeszcze dobrze poukładać, no i oczywiście skleić.

Projekcja bajek: Wiking Tapi, Basia, Pan Toti, Jeżyki w mieście  


CISZA NA PLANIE! Kręcimy nową bajkę!  
temat na maj i czerwiec

Przedszkolne ekipy filmowe od początku istnienia Akademii przeniosły na ekran Czerwonego Kapturka oraz Jasia i Małgosię. Pora zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Tym razem plan filmowy przypominać będzie lodową krainę, w której rządzi okrutna Królowa Śniegu. Na planie nie zabraknie reżysera, operatora kamery, oświetleniowca, scenografów, klapsera, no i oczywiście aktorów. Jak zawsze ważna będzie praca w zespole i dyscyplina podczas kręcenia zdjęć.

Projekcja bajki: Miejsce na miotle


Newsletter

zapisz się