Pif PAF 2015/16 | II rok akademii


OD KOWBOJA DO KOSMITY
poznajmy różne filmowe światy
temat na listopad

Spotkanie będzie wyprawą do świata filmowych gatunków. Aby dzieci nie pogubiły się w tym świecie muszą nauczyć się jego reguł. Tak jak kowboja nie sposób pomylić z kosmitą, tak zamek pełen duchów nie może stanąć wśród kaktusów na prerii. Uczestnicy Filmowej Akademii nie tylko poznają elementy budujące trzy najbardziej popularne filmowe światy, ale staną się także ich częścią ożywiając gatunkowe opowieści.

Projekcja bajek: bajki niespodzianki


PO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI?
temat na grudzień 

Wolimy czytać książki czy oglądać filmy? Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są niezwykle interesujące i mocno ze sobą związane. Przecież chcemy oglądać tylko ciekawe filmy, a najciekawsze historie czasami ukryte są w książkach. Przedszkolaki przekonają się przy tym, że z jednej książki powstać może bardzo wiele różnych filmów.

Projekcja bajki: Proszę słonia


ANIMOWAĆ ZNACZY OŻYWIAĆ...
temat na styczeń i luty

Wszyscy lubimy filmy animowane, ale czy wiemy dlaczego? Przedszkolaki dowiedzą się w trakcie zajęć, co znaczy słowo „animować” i co tak naprawdę „ożywić” można w kinie. Od prostych, ożywiających rysunki zabawek sprzed ponad stu lat przejdziemy do animowania wycinanek, klocków, a nawet lalek – bohaterów popularnej wieczorynki. Wszystko po to by ostatecznie uczestnicy Przedszkolnej Akademii Filmowej ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajek: Mały Gruffalo


RAZ, DWA, TRZY –W FILMIE ZAGRASZ TY!
temat na marzec 

Czy marzyliście kiedyś, żeby zagrać w filmie? Ciekawe kogo chcielibyście zagrać: kowboja, księżniczkę, superbohatera, a może rycerza lub wróżkę? Nasze zajęcia pozwolą wam przebyć drogę od przedszkolaka do aktora, przygotowującego się do ważnej roli. Podczas zajęć odkryjemy wasze aktorskie talenty. Sprawdzimy czy potraficie rozpłakać się na zawołanie oraz odkryjemy ile min potrafi pokazać wasza buzia. Niektórzy z was wezmą nawet udział w zdjęciach próbnych do filmu kostiumowego pt. „Pojedynek pirata”.

Projekcja filmu: Berło z serii Magiczne drzewo


POUCZAJĄCE FILMY
czyli kino to nie tylko zabawa
temat na kwiecień

Przedszkolaki to bardzo dociekliwe istotki i często zadają dorosłym trudne pytania. A co to..? A dlaczego…? Czy wiecie, że są filmy, które potrafią na wiele z nich odpowiedzieć. Z Kaktusem i Małym, czyli bohaterami filmów o ekologii, dowiemy się po co oszczędza się wodę,  czy warto zbierać makulaturę, plastiki i zużyte baterie. Pomożemy pewnej Kaczce Sprzątaczce zaprowadzić porządek w kinie i wymyślimy eko-zabawy. W nagrodę otrzymacie eko-koronę. Czy domyślacie się z czego może być zrobiona?

Projekcja bajek: Jeżyki w mieście, Kaktus i Mały 


WIELKI FINAŁ Pif PAF!
temat na maj i czerwiec 

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze odkryją wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii, przypomnimy wszystkie znane nam miejsca w kinie.

Przygotujcie się na emocje i atrakcje, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja: Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele

Newsletter

zapisz się