PiF PAF 2014/15 | II rok akademiiOD KOWBOJA DO KOSMITY – poznajmy różne filmowe światy

Temat na listopad

Spotkanie będzie wyprawą do świata filmowych gatunków. Aby dzieci nie pogubiły się w tym świecie muszą nauczyć się jego reguł. Tak jak kowboja nie sposób pomylić z kosmitą, tak zamek pełen duchów nie może stanąć wśród kaktusów na prerii. Uczestnicy Filmowej Akademii nie tylko poznają elementy budujące trzy najbardziej popularne filmowe światy, ale staną się także ich częścią ożywiając gatunkowe opowieści.

Projekcja bajek: W odmętach kosmosu, czyli gdzie jest księżyci inne bajkiPO CO FILMOWCY CZYTAJĄ KSIĄŻKI?

Temat na grudzień

Wolimy czytać książki czy oglądać filmy? Członkowie Akademii Filmowej przekonają się, że obie te czynności są niezwykle interesujące i mocno ze sobą związane. Przecież chcemy oglądać tylko ciekawe filmy, a najciekawsze historie czasami ukryte są w książkach. Przedszkolaki przekonają się przy tym, że z jednej książki powstać może bardzo wiele różnych filmów.

Projekcja bajki: Proszę słoniaANIMOWAĆ ZNACZY OŻYWIAĆ...

Temat na styczeń i luty

Wszyscy lubimy filmy animowane, ale czy wiemy dlaczego? Przedszkolaki dowiedzą się w trakcie zajęć, co znaczy słowo „animować” i co tak naprawdę „ożywić” można w kinie. Od prostych, ożywiających rysunki zabawek sprzed ponad stu lat przejdziemy do animowania wycinanek, klocków, a nawet lalek – bohaterów popularnej wieczorynki. Wszystko po to by ostatecznie uczestnicy Przedszkolnej Akademii Filmowej ożywili swoją wyobraźnię.

Projekcja bajek: Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir  i inni ulubieni bohaterowieAKTOR - czy przedszkolaki mogą zagrać w filmie?

Temat na marzec

„Czy muszę być dorosły, żeby zostać aktorem filmowym?” Żeby się o tym przekonać przygotujcie się na mnóstwo zabaw ruchowych, podczas których odkryjecie swoje ukryte talenty aktorskie. Wasze ręce, nogi, a szczególnie buzie będą musiały się nieźle nagimnastykować, żeby odegrać różne scenki. Sprawdzimy jak pokazać ciałem, że dźwigamy tonę arbuzów albo marzniemy z zimna w pałacu Królowej Śniegu? Odkryjemy na ile sposobów można się śmiać i płakać, a na deser naszym talentom przyjrzą się mistrzowie kina niemego – Flip i Flap.

Projekcja filmu: Drewniany pies z serii Magiczne drzewoPOUCZAJĄCE FILMY, czyli kino to nie tylko zabawa

Temat na kwiecień

Przedszkolaki to bardzo dociekliwe istotki i często zadają dorosłym trudne pytania. A co to..? A dlaczego…? Czy wiecie, że są filmy, które potrafią na wiele z nich odpowiedzieć. Z Kaktusem i Małym, czyli bohaterami filmów o ekologii, dowiemy się po co oszczędza się wodę,  czy warto zbierać makulaturę, plastiki i zużyte baterie. Pomożemy pewnej Kaczce Sprzątaczce zaprowadzić porządek w kinie i wymyślimy eko-zabawy. W nagrodę otrzymacie eko-koronę. Czy domyślacie się z czego może być zrobiona?

Projekcja bajek: Kaktus i MałyWIELKI FINAŁ Pif PAF!

Temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF otrzymają zadanie godne prawdziwych znawców filmu i raz jeszcze odkryją wiele kinowych zagadek. Ruszą śladem tajemnic kina, które wskażą im drogę do skrzyni pełnej niespodzianek. Podsumujemy wszystkie spotkania naszej Akademii, przypomnimy wszystkie znane nam miejsca w kinie.

Przygotujcie się na emocje i atrakcje, jakie są nieodłącznym elementem kina wielkiej przygody.

Projekcja: film niespodziankaNewsletter

zapisz się