PiF PAF 2014/15 | I rok akademiiWITAJCIE W KINIE –poznajemy tajemnice kina

Temat na listopad

Dzieci zwiedzą ciekawe miejsca w kinie: biuro, kasę, salę projekcyjną, kabinę kinooperatora. Będą mogły zadać pytania pracownikom kina, zobaczą jak rezerwuje się miejsca na widowni i poznają pracę kinooperatora. Także kinowy bilet nie będzie miał dla nich tajemnic, a nawet pomoże im w ćwiczeniach z liczenia.  Ciekawe, czy uda im się odnaleźć miejsce, które nazywamy „sercem kina”.

Projekcja bajek: Podróże kapitana Klipera, Bolek i Lolek, Pampalini łowca zwierząt, Reksio NA TROPIE BOHATERA FILMOWEGO

Temat na grudzień

Czy postać z bajki może stać się dla nas wzorem? Odpowiedzi na to pytanie nasi mali uczestnicy Filmowej Akademii szukać będą w kinie Amok – dosłownie i w przenośni. Poprzez spotkania z kolejnymi filmowymi bohaterami, wśród zabaw i wspólnie wykonywanych zadań przedszkolaki poznają niezwykle pożyteczne cechy bajkowych postaci.

Projekcja bajek: Przedszkolaki, Zielona kredka, Pamiętnik FlorkiUBRANIE PRZEBRANIE, czyli kostium w bajce

Temat na styczeń i luty

Każdy bohater nosi charakterystyczny dla siebie kostium, któremu często towarzyszy odpowiedni rekwizyt. Czy wyobrażacie sobie czarownicę bez miotły albo muszkietera bez szpady? Jak długa powinna być broda pirata? Na te lub inne pytania poszukamy odpowiedzi w prawdziwej filmowej garderobie, pełnej peruk, wąsów, sztucznych nosów oraz kostiumów i rekwizytów. Na zajęciach bardzo przydadzą się umiejętności plastyczne, które pozwolą wam poznać tajemnice charakteryzacji filmowej.

Projekcja bajek: Czarne licho, Kluskowa brama, Serce z piernikaOBRAZY ZAMKNIĘTE W KLATKACH, czyli jak filmowcy opowiadają historie

Temat na marzec

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na film jako opowiadanie w obrazkach.  Uczestnicy zajęć dowiedzą się po co filmowcynajpierw rysują swoje filmy i jaki to ma związek z komiksami. Później  przedszkolaki same spróbują "narysować” swój własny film. Te obrazki trzeba będzie jeszcze dobrze poukładać, no i oczywiście skleić.

Projekcja bajek: Mami Fatale CO SŁYCHAĆ W FILMIE?

Temat na kwiecień

Film to nie tylko „zabawa” dla oczu - w czasie filmowego seansu ciężko pracują także nasze uszy. Uczestnicy zajęć zanurzą się w świecie dźwięków, które towarzyszą nam każdego dnia i spróbują je rozpoznać. Poznają pracę dźwiękowca i dowiedzą się jak filmowcy potrafią naśladować różne dźwięki. A na koniec wspólnie pracując sami stworzą dźwięki do filmowego opowiadania.

Projekcja bajek: Hip-Hip i Hurra CISZA NA PLANIE! KAMERA, AKCJA!

Temat na maj i czerwiec

Członkowie Przedszkolnej Akademii Filmowej zamienią kino Amok w prawdziwy plan filmowy. Stworzą ekipę filmową, w której nie zabraknie reżysera, klapsera, charakteryzatorów, scenografów, dźwiękowców, no i oczywiście aktorów. Poznają, jak ważna jest praca w zespole i dyscyplina na planie. Młodzi filmowcy staną także przed nie lada wyzwaniem - nakręcą swoją pierwszą scenę filmową!

Projekcja bajek: Mali filmowcy, Reksio aktor, Gwiazdor filmowy Newsletter

zapisz się